Brno - Zlín 0:7 Kometa naprosto selhala, Berani slaví podruhé v řadě

50. Herman 0:6
59. Šlahař 0:7
Záznam online reportáže »

6. října 2019 19:29 - Praha

Hokejisté Komety Brno utrpěli v 8. kole extraligy doma debakl se Zlínem 0:7. Berani základ ke svému vysokému a překvapivě snadnému vítězství položili už v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Kometa tak prohrála poprvé v sezoně doma a po čtyřech utkáních, v nichž naplno bodovala. Zlín naopak navázal na páteční výhru s Pardubicemi a připsal si druhé vítězství sezoně.

Václav Šálek, ČTK

Do zlínské branky dvacetiletý Huf a záda mu kryl o rok mladší Michal Kořének. Marek Čiliak, který přišel do Zlína v tomto týdnu hostovat právě z Komety, do utkání na vlastní žádost nezasáhl.

Prvních pět minut odehrála Kometa podle předpokladu v tlaku a náporu, ale bez vyložené šance. Tu si nevypracovala ani v přesilové hře a naopak v ní inkasovala. Po laxní rozehrávce Muellera ve středním pásmu chtěl chybu napravit Vejmelka, ale namazal na hůl Fryšarovi, který do prázdné branky otevřel skóre.

Brněnská ostuda! Kometa vybouchla se Zlínem. Jágrovy body nestačily, Sparta slaví

Domácí se z laciného gólu nemohli vzpamatovat a byli potrestáni během deseti vteřin v 17. minutě. Nejprve z mezikruží pálil přesně Ferenc a vzápětí po další nedůslednosti v rozehrávce měl cestu k snadnému gólu otevřenou Honejsek.

Ani druhá třetina žádnou zásadní změnu v obrazu hry nepřinesla. Kometě nebyla nic platná převaha, když jí chyběla přesnost přihrávek, dravost a zakončení. Naopak v pohodě hrající Zlín dokázal své šance využívat. Ve 28. minutě vyhnal Vejmelku z brněnské branky čtvrtý gól z hole Šlahaře.

Zleva Silvester Kusko z Brna, Jakub Ferenc ze Zlína a brankář Zlína Daniel Huf.

Jeho nástupce Klimeš ale vydržel s čistým kontem necelých pět minut. Kubiš v pohodě objel bránu Komety, našel volného Honejska, jenž se nemýlil. O výsledku bylo prakticky rozhodnuto, Zlín ve třetím dějství v přesilovce svůj náskok ještě pojistil, navíc neupustil od velmi dobré obrany, Kometa na ni jen velmi těžko hledala recept. Nakonec ho ani nenašla a poprvé v sezoně odcházela z ledu, aniž by dala jediný gól.

8. kolo hokejové extraligy:
HC Kometa Brno - PSG Berani Zlín 0:7 (0:3, 0:2. 0:2)
Branky a nahrávky: 5. Fryšara, 17. Ferenc (Popelka), 17. Honejsek (Dufek, Řezníček), 28. Šlahař (Popelka, Fryšara), 33. Honejsek (Kubiš, Dufek), 50. Herman (J. Ondráček, D. Nosek), 59. Šlahař (Honejsek, Matyáš Hamrlík). Rozhodčí: Hradil, Veselý - Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 7545.
Brno: Vejmelka (28. Klimeš) - O. Němec, Svozil, Štencel, Pyrochta, Bartejs, Gulaši, Malec - Mueller, P. Holík, Zaťovič, - L. Horký, Plekanec, Plášek - Lev, J. Hruška, Orsava - Jenyš, Kusko, Kucsera. Trenéři: Fiala, Horáček, Pokorný a Oslizlo.
Zlín: Huf - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Gazda, Řezníček, Matyáš Hamrlík - Dufek, Palmberg, Köhler - Okál, P. Sedláček, Herman - J. Ondráček, Honejsek, Kubiš - Šlahař, Popelka, Fryšara. Trenéři: Stavjaňa a Martin Hamrlík.