Tipsport extraliga

Růžička začal s Hradcem porážkou. Sparta vyhrála osmý zápas v řadě! Jágrova show nestačila

25. října 2019 17:13 - Praha
(Aktualizováno: 25. října 2019 20:38)

Až samostatné nájezdy rozhodly o tom, že premiéra Vladimíra Růžičky na lavičce Hradce skončí porážkou, když Mountfield prohrál na ledě Vítkovic 2:3. Druhé vítězství v řadě si připsal Zlín, který na domácím ledě porazil Boleslav 4:0. Osmou výhru v řadě slaví Sparta, která vyhrála v Olomouci 4:0. Jasnou výhru 5:1 nad Pardubicemi slaví i Kometa. Naopak počtvrté za sebou vyšel naprázdno Liberec, který podlehl Karlovým Varům 0:4, nedařilo se ani Kladnu, které i přes dva body Jágra podlehlo po prodloužení Litvínovu 2:3.

Jaroslav Ožana, ČTK

Úvodní minuty na střídačce Hradce Králové si slavný kouč asi představoval jinak. V šesté minutě totiž vedly domácí Vítkovice díky Stránskému a Schleissovi už 2:0. Mountfield však na mizerný úvod bleskově zareagoval a po trefách francouzského útočníka Perreta a Pastrňáka ještě do konce úvodní třetiny vyrovnal na 2:2.

Tím však střelecké představení obou týmů skončilo. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byly úspěšnější domácí hokejisté a slaví tak vítězství 3:2.

Rudolf Červený (65) z Hradce Králové v souboji s Blažem Gregorcem z Vítkovic.

Boleslav vyhořela na Čiliakovi

S několikaminutovým zpožděním kvůli problémům v dopravě dorazili hokejisté Mladé Boleslavi do Zlína. A domácí toho náležitě využili. Do hlavní role se pasoval francouzský útočník ve službách Beranů Valentin Claireaux. Osmadvacetiletý hokejista se nejprve prosadil v 6. minutě při oslabení, aby o dvě minuty později z přesilové hry přidal druhý gól a zajistil svému týmu po první třetině vedení 2:0.

Hosté se však neprobrali ani ve druhé třetině, kdy po trefách Dufka a Jegliče inkasovali další dvě branky a utkání tak bylo za stavu 4:0 po dvou třetinách prakticky rozhodnuto. Boleslavští Marka Čiliaka překonat nedokázali ani ve třetí třetině a odjíždějí s nečekanou porážkou.

Skvělý Čiliak vychytal Boleslav a připsal si čisté konto

Sparta dominovala i na Hané

V době, kdy to považovali domácí hokejisté i fanoušci za nejméně pravděpodobné, schytala Olomouc hned dva góly. Po bezbrankové první třetině se dvakrát ve vlastním oslabení prosadil David Tomášek a zajistil Spartě vedení 2:0. A když z přesilové hry přidal třetí gól Michal Řepík, bylo o další výhře Pražanů rozhodnuto. Osmou výhru Sparty potvrdil ve třetí třetině Sukel´, čisté konto si připsal Matěj Machovský.

Zleva Miroslav Forman ze Sparty a František Skladaný z Olomouce.

Jaroslav Svoboda, ČTK

Kometa vládla a dál vede extraligu

Že nehodlají Brněnští opakovat podobnou ostudu, jakou byla nedávná domácí porážka 0:7 se Zlínem, poznaly Pardubice již v první třetině, kterou Moravané ovládli po brankách Kucsery, Svačiny a Pyrochty jasně 3:0. Ve druhé části hry pojistil vedení favorita využitou přesilovou hrou Orsava a domácí vedli o čtyři branky. Pátou trefu domácích si připsal ve třetí třetině Zaťovič, čisté konto pak Vejmelkovi zkazil v přesilové hře Tybor. Kometa tak i po 13. kole vede extraligovou tabulku.

Brněnský Lukáš Kucsera překonává Ondřeje Kacetla v pardubické bráně.

Václav Šálek, ČTK

Trápení Liberce pokračuje

Bílí Tygři se trápí. Poslední tři zápasy prohráli a dobře nezačali ani zápas s Karlovými Vary. Už po 42 sekundách poslal Energii do vedení Flek a hosté tak vyhráli první třetinu 1:0. A bylo ještě hůř. Liberec stejným poměrem prohrál i prostřední část hry, když na 2:0 pro hosty zvýšil z přesilové hry Gríger. Zmar domácích vyvrcholil ve třetí třetině, kdy Gríger opět využil přesilovou hru. Konečný výsledek 4:0 pro hosty pečetil při power play Liberce Mikúš.

Trápení Bílých Tygrů pokračuje, prohráli počtvrté za sebou

Jágrovy body nestačily

Nestárne. Jaromír Jágr znovu prokázal, jak výjimečným hráčem je. Svým osmým gólem v sezoně poslal Kladno proti Litvínovu do vedení, když se prosadil v přesilové hře. Těžký úder však domácí schytali během 19 sekund druhé třetiny, když se v sedmé minutě prosadili Jánošík s Myšákem a zajistili Vervě vedení po dvou třetinách 2:1. Domácí stihli ve třetí třetině díky Stachovi, kterému přihrával opět Jágr, srovnat na 2:2. O bodu navíc pro hosty rozhodl v prodloužení Petružálek.

Hráči Kladna se radují z gólu.

Kateřina Šulová, ČTK

13. kolo hokejové extraligy:
Zlín - Mladá Boleslav 4:0
Branky: 6. a 8. Claireaux, 30. Dufek, 39. Jeglič
Vítkovice - Hradec Králové 3:2 SN
Branky: 4. a rozhodující sam. nájezd Stránský, 6. Schleiss - 7. Perret, 17. Smoleňák
Brno - Pardubice 5:1
Branky: 1. Kucsera, 11. Svačina, 18. Pyrochta, 32. Orsava, 49. Zaťovič - 53. Tybor
Sobota 26. října: 15:00 Plzeň - Třinec