Rubriky:

Tipsport extraliga

V Třinci neuspěl, nyní urostlého Kanaďana vyzkouší v Litvínově

31. října 2019 15:14 - Praha

K hokejistům Litvínova přichází na měsíční zkoušku obránce Patrick Kudla. Třiadvacetiletý Kanaďan se slovenskými kořeny až dosud působil na farmě třinecký Ocelářů v prvoligovém Frýdku-Místku. Ve Vervě naopak končí jiný zadák, čtyřiadvacetiletý odchovanec klubu David Šesták, který za Severočechy v probíhající sezoně nastoupil k jedinému utkání.

 

Slavomír Kubeš, ČTK

Kudla v létě zamířil k Ocelářům ze slovenských Nových Zámků, za Třinec si ale v extralize nezahrál. Přes 190 centimetrů vysoký obránce, jehož si pro NHL vybrala před třemi roky v šestém kole draftu Arizona, nastoupil k 15 zápasům za prvoligový Frýdek-Místek a připsal si gól a čtyři asistence.

Angažmá u Ocelářů po vzájemné dohodě urostlý bek ukončil, a nakonec se rozhodl kývnout na prozatím měsíční zkoušku v Litvínově.

https://www.facebook.com/hcverva/posts/2947720915241494

„Patricka jsme si vybrali na základě doporučení sportovního úseku, a to především skautingu Rosti Dočekala. Je to ofenzivně laděný obránce vysokého vzrůstu s kanadskou mentalitou. Což i vzhledem k jeho věku může být pro náš klub velice dobrým příslibem do obranných řad," říká pro oficiální stránky litvínovského klubu jeho šéf a trenér Jiří Šlégr.

U Severočechů už naopak nebude pokračovat obránce David Šesták, který v klubu působil od žákovských kategorií. Za A tým ale za poslední tři sezony odehrál jen 46 utkání, v nichž zaznamenal pět asistencí.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..