Hradec řešil i Růžičku, mění se jeho kompetence. Jak bude teď probíhat spolupráce s Martincem?

12. listopadu 2019 12:19 - Praha

Do pohody mají hodně daleko. Vždyť hokejisty Hradce Králové nenastartoval ani příchod trenéra Vladimíra Růžičky, který na střídačce vytvořil pár s Tomášem Martincem. Mountfield z pěti zápasů pod koučem dvojnásobných mistrů světa vyhrál jen dva, a i proto ambiciózním Východočechům patří v extraligové tabulce až osmá příčka. Navzdory tomu byli Růžička s Martincem potvrzeni ve funkcích hlavních trenérů.

 

David Taneček, ČTK

V pondělí v Hradci Králové zasedalo představenstvo hokejového klubu a vyjádřilo nespokojenost nejen s výsledky, ale i výkony A-týmu v posledních zápasech. Vše vyvrcholilo před reprezentační přestávkou domácí porážkou 2:5 v derby s Pardubicemi. Resumé? Hráčského kádru se korekce dotknou, toho trenérského nikoliv.

I když změna v rozdělení kompetencí mezi Růžičkou a Martincem tu přeci jenom je. Až dosud byli oba na stejné úrovni. Nyní?

Potvrzeno! Růžička se vrací do extraligy

„Rozhodující kompetence v přípravě na utkání a v tréninkovém procesu bude mít Tomáš Martinec, koučování zápasů bude v rozhodující kompetenci Vladimíra Růžičky. Nadále však bude probíhat jejich aktivní spolupráce a součinnost ve všech záležitostech spojených s A-týmem včetně komunikace s oběma asistenty (Alešem Krátoškou a Petrem Svobodou - pozn. aut.)," uvádí Hradec Králové na svých oficiálních stránkách.

Z hráčského kádru v klubu končí americký obránce Conor Allen, jenž neuspěl na měsíční zkoušce. Někdejší hráč Plzně si v dresu Mountfieldu připsal v osmi zápasech tři asistence.

Po dvouměsíčním hostování ve Vítkovicích se naopak vrací útočník Lukáš Vopelka. V 16 duelech za ostravský tým zaznamenal dva body za asistence.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..