Rubriky:

Tipsport extraliga

To se mě bojí!? Jágr se domluvil s českým mistrem světa, Boleslav ale Kladnu všechno zatrhla

6. prosince 2019 14:48 - Praha

V uplynulém ročníku pomohl hokejovému Kladnu po pěti letech k návratu do nejvyšší soutěže a nyní mohl jeho dres oblékat znovu. Majitel Rytířů Jaromír Jágr totiž projevil o svého spoluhráče ze zlatého MS 2010 Petra Vampolu zájem, s formou střídavých startů podle informací Sport.cz souhlasila i prvoligová Slavia, za niž sedmatřicetiletý útočník tuto sezonu nastupuje. Všechno ale zhatila Mladá Boleslav, které je Vampola pro extraligu kmenovým hráčem.

 

Jan Handrejch, Právo

„Kladeňáci, měl jsem dnes naskočit a zkusit vám pomoct. Bohužel Mladá Boleslav byla proti... Mrzí mě to od týmu, který má ty nejvyšší cíle, výborný mančaft a hraje dobrý hokej! Mají strach z hráče, který hraje už tři roky první ligu!?" podivuje se Vampola, který poslední dva dny s Kladnem trénoval, na svém účtu na Instagramu stanovisku Bruslařského klubu.

A připomíná, že po angažmá v Českých Budějovicích, Kladně a nyní Slavii nastupuje už třetím rokem v kuse ve druhé nejvyšší soutěži. V extralize naposledy působil právě v Mladé Boleslavi v sezoně 2016/17.

„Máme s Petrem Vampolou nějaké dohody a povinnosti a jako klub je dodržujeme a plníme. Logicky proto chceme, aby je dodržoval a plnil i Petr. Ví o tom Slavia i Kladno, proto vůbec nechápu, co se to teď děje," reagoval pro Sport.cz generální manažer mladoboleslavského klubu Jan Tůma s tím, že zmíněná dohoda mezi Středočechy a Vampolou není veřejná.

Petr Vampola (vlevo) v sezoně 2016/17 v dresu Mladé Boleslavi.

Vlastimil Vacek, Právo

„Že máme strach z hráče, který už nějaký čas hraje první ligu? To s tím přece nemá nic společného. Je přece úplně jedno, že jsme v tabulce třetí a Kladno jedenácté. Takhle to nefunguje. Petra jsme uvolnili na hostování do Slavie, což je v souladu s naší dohodou," dodává Tůma s tím, že na zamítavé stanovisko Mladé Boleslavi ohledně Vampolova působení v Kladně nemá žádný vliv vzájemný duel, který spolu oba týmy dnes večer sehrají.

„Žádnou roli to nehraje. My jsme s tím nepřišli, přišel s tím Petr a Kladno. Rytíře jsme seznámili s dohodou a mezi kluby je všechno vyřešené. Jestli se to bude nějakým způsobem měnit, nechci v tuhle chvíli komentovat," soudí Tůma.

Jaromír Jágr a Petr Vampola v historických dresech kladenských Rytířů.

www.hc-kladno.cz

Na přímou otázku, jestli názor managementu Boleslavi zůstává pevný a Vampolu do Kladna neuvolní, Tůma odvětil: „To mně vkládáte do pusy něco, co jsem neřekl. V tuhle chvíli prostě dohody platí, a to je celý. Nechci spekulovat, jestli se budou měnit, nebo ne," uzavřel mladoboleslavský generální manažer.

„Asi ještě nepatřím do starého železa a jsem rád, že mě ve Slavii trénuje reprezentační trenér Miloš Říha mladší. Možná mám ještě šanci atakovat národní tým. Když se mě bojí top tým z extraligy, který mě před cca třemi roky nechtěl...," píše Vampola a do Kladna vzkazuje, že bude Rytířům držet palce, aby večer Mladou Boleslav porazili.

Útočník Vampola bude v kariéře pokračovat ve Slavii

Vampola, jenž má s reprezentací kromě zlata z roku 2010 i bronz z MS v Bratislavě následujícího roku, přišel do Kladna loni v létě, když vyslyšel vábení kladenského majitele Jaromíra Jágra, se kterým před devíti lety vyhrál světový šampionát, a rozmyslel si konec své kariéry. V základní části i play off první ligy si v minulé sezoně udržel průměr více než bodu na zápas. V jedenácti duelech následné baráže pak trojnásobný mistr extraligy se Vsetínem, Libercem a Plzní zaznamenal jednu asistenci.

Záhada! Jágr promluvil o zranění: Něco ruplo

Rytířům se před soubojem s Mladou Boleslaví oproti poslednímu nedělnímu duelu na ledě Komety vyprazdňuje marodka. K dispozici už by měl být brankář Denis Godla a útočník Ladislav Zikmund. O startu Jaromíra Jágra, jehož od pátečního utkání se Spartou trápí zranění, se rozhodne před zápasem. Není ale příliš pravděpodobné, že by sedmačtyřicetiletý forvard do souboje s Bruslařským klubem nastoupil.

Jan Škvor, Sport.cz

O2 Sport 2:4 Brno - Sparta 2:4 dohráno
20210122T18:00:00+0100
Brno vs. Sparta
Brno vs. Sparta
Brno
Sparta
  3:4 Č. Budějovice - Litvínov 3:4 dohráno
20210122T17:30:00+0100
Č. Budějovice vs. Litvínov
Č. Budějovice vs. Litvínov
Č. Budějovice
Litvínov
  3:2 Ml. Boleslav - Třinec 3:2 dohráno
20210122T17:30:00+0100
Ml. Boleslav vs. Třinec
Ml. Boleslav vs. Třinec
Ml. Boleslav
Třinec
  2:1 Vítkovice - Olomouc 2:1 dohráno
20210122T17:30:00+0100
Vítkovice vs. Olomouc
Vítkovice vs. Olomouc
Vítkovice
Olomouc
  5:3 Plzeň - Hradec Králové 5:3 dohráno
20210122T17:00:00+0100
Plzeň vs. Hradec Králové
Plzeň vs. Hradec Králové
Plzeň
Hradec Králové
  2:3 sn Zlín - Liberec 2:3 sn   dohráno
20210122T17:00:00+0100
Zlín vs. Liberec
Zlín vs. Liberec
Zlín
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..