Rubriky:

Tipsport extraliga

Porazil Spartu i Brno, přesto dostal padáka. Pardubice opět mění trenéra, kdo Bělohlava nahradil?

9. prosince 2019 16:11 - Pardubice

Hokejové Pardubice se už podruhé v sezoně rozhodly ke změně na trenérském postu. Vedení Dynama odvolalo Radka Bělohlava a Otakara Janeckého. Novým hlavním koučem se stal Milan Razým, jeho asistenty budou Petr Čáslava a Michal Mikeska. Tým poprvé povedou na úterním tréninku, zápasovou premiéru zažijí po reprezentační pauze 17. prosince v Mladé Boleslavi.

 

Jan Handrejch, Právo

Východočeši jsou v extraligové tabulce na posledním čtrnácté místě, od toho desátého je však dělí pouhé čtyři body. Vedení klubu se k odvolání Bělohlava rozhodlo navzdory tomu, že mužstvo pod ním o víkendu porazilo nejprve vedoucí Spartu a poté i Kometu Brno.

Bělohlav mužstvo převzal na začátku říjnu po Ladislavu Lubinovi, jemuž do té doby dělal asistenta. V devatenácti zápasech si připsal sedm výher. Ty poslední dvě proti Spartě a Brnu mu ale krk stejně nezachránily.

Dynamo jede! Po Spartě si podalo dalšího favorita

„Věřili jsme, že říjnová změna trenéra přinese posun Dynama do klidnějších vod, to se bohužel nepodařilo a Pardubice jsou stále na poslední příčce. I tak bych chtěl dosavadním trenérům poděkovat za odvedenou práci," řekl člen představenstva klubu Dušan Salfický.

Slovenský útočník Miloš Bubela po podpisu smlouvy s Dynamem. Vlevo předseda představenstva a generální manažer klubu Dušan Salfický.

Bělohlavovým nástupcem se stal osmapadesátiletý Razým, jenž v extralize vedl Plzeň a Litvínov. Do nejvyšší soutěže se vrací po necelých deseti měsících, kdy byl v Litvínově ve funkci hlavního kouče nahrazen Jiřím Šlégrem. Největším trenérským úspěchem Razýma je mistrovský titul s Plzní z roku 2013.

„Rozhodli jsme se na post hlavního trenéra angažovat Milana Razýma, po konzultaci s ním budou jeho asistenty Michal Mikeska a Petr Čáslava. Petr zná hráče A týmu a to by mělo práci nového triumvirátu ulehčit. Ve stávajícím realizačním týmu nebude nadále působit videotrenér Denis Havel," doplnil Dušan Salfický.

Trenér Radek Bělohlav ještě na střídačce Pardubic.

David Taneček, ČTK

Mikeska jako hráč vybojoval extraligový titul pro Pardubice v roce 2005 právě s Petrem Čáslavou. O tři roky později vyhrál s Ufou ruskou Superligu. Na začátku ročníku 2016/2017 se po odvolání Petera Draisaitla stal asistentem trenéra A týmu Pardubic, v posledních sezonách trénoval dorost Dynama.

Čáslava coby hráč zažil osm MS, včetně toho zlatého před devíti lety. V polovině minulé sezony se stal asistentem Ladislava Lubiny a zůstal jím i v aktuálním ročníku pod Bělohlavem. S ním se ale minulý týden nepohodl a při výhrách nad Spartou a Brnem už na lavičce nestál. Nyní se opět vrací.

Bělohlavovo odvolání je pátým předčasným trenérským koncem v této sezoně extraligy. Nejdříve došlo na začátku října v Pardubicích na konec Ladislava Lubiny. Ve Zlíně následně skončil Antonín Stavjaňa a nahradil jej Robert Svoboda. V polovině listopadu se na brněnskou střídačku po odstoupení Petra Fialy vrátil klubový šéf Libor Zábranský, o týden později skončil v Litvínově jako trenér Jiří Šlégr, jehož nahradil Vladimír Kýhos.

Změnil se i realizační tým Hradce Králové: Vladimír Růžička doplnil 23. října na pozici hlavního trenéra Tomáše Martince.

škv, Sport.cz

  Sparta - Zlín dnes 15:00
20200920T15:00:00+0200
Sparta vs. Zlín
Sparta vs. Zlín
Sparta
Zlín
  Karlovy Vary - Třinec dnes 15:30
20200920T15:30:00+0200
Karlovy Vary vs. Třinec
Karlovy Vary vs. Třinec
Karlovy Vary
Třinec
  Ml. Boleslav - Č. Budějovice dnes 16:00
20200920T16:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Č. Budějovice
Ml. Boleslav vs. Č. Budějovice
Ml. Boleslav
Č. Budějovice
  Olomouc - Liberec dnes 17:00
20200920T17:00:00+0200
Olomouc vs. Liberec
Olomouc vs. Liberec
Olomouc
Liberec
ČT 2 Pardubice - Plzeň dnes 17:00
20200920T17:00:00+0200
Pardubice vs. Plzeň
Pardubice vs. Plzeň
Pardubice
Plzeň
  Litvínov - Hradec Králové dnes 17:30
20200920T17:30:00+0200
Litvínov vs. Hradec Králové
Litvínov vs. Hradec Králové
Litvínov
Hradec Králové

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..