Mistrovská posila! Wolski se blýskl hattrickem. Sparta odrazila útok Tygrů

Hokejisté pražské Sparty vládnou Tipsport extralize i po 35. kole. Pražané na svém ledě porazili Vítkovice po dramatickém průběhu 5:3 a odrazili nápor libereckých Bílých Tygrů, kteří se bez problémů vypořádali s posledními Pardubicemi (5:2). Severočeši nadále ztrácejí tři body, ale proti Pražanům mají sehráno o čtyři utkání méně. Velký večer prožil Wojciech Wolski z Třince, hattrickem podpořil výhru mistra 4:2 na ledě Zlína, Kladno i nadále bez svého zraněného útočníka a majitele klubu Jaromíra Jágra podlehlo Plzni 1:3. V dalších zápasech zdolaly Karlovy Vary hosty z Litvínova 3:2 v prodloužení, Mladá Boleslav stejným výsledkem přehrála Hradec Králové a Kometa Brno veze tři body z Olomouce za výhru 2:1.

V souboji (zleva) sparťan Miroslav Forman a Peter Trška z Vítkovic.

Vedoucí Sparta sice udržela Liberec na tříbodové distanci, ale proti Vítkovicím se pořádně nadřela. Hosté dvakrát vedli, ale do závěrečné třetiny šli už domácí s těsným náskokem 3:2 po slepených gólech Řepíka a Říčky ze závěru prostředního dějství. Ve třetí periodě se sparťané ještě dvakrát prosadili a třetí výhru ve vzájemných měřeních sil v sezoně pečetil Košťálek střelou do prázdné branky. Pražané vyhráli popáté za sebou, hosté prohráli páté z posledních šesti utkání.

Liberec se ve dvou předchozích duelech s Pardubicemi trápil, ale tentokrát šel sebejistě za vítězstvím. První gól vstřelili hosté až za stavu 4:0, za domácí se dvakrát prosadil Michal Bulíř a navíc přidal jednu asistenci. Bílí Tygři vyhráli doma pojedenácté v řadě, Východočeši zůstávají po čtvrté prohře v řadě nadále na dně tabulky.

Liberecký útočník Rostislav Marosz před pardubickým brankářem Ondřejem Kacetlem.

Wolski je trefa do černého!

Wojciech Wolski je pro Třinec trefou do černého! Rutinér s letitými zkušenostmi z NHL, který mistrovský tým posílil po vystoupení Ocelářů mezi svátky na Spengler Cupu, zařídil šampionům v novém roce už druhou výhru. Po dvou bodech za gól a přihrávku v Karlových Varech (Třinec vyhrál v neděli 2:1 v prodloužení) se tentokrát kanadský útočník s polskými kořeny podepsal pod vítězství ve Zlíně 4:2 hattrickem a asistencí u zbývajícího gólu Matěje Stránského.

Litvínov po sérii tří porážek ve Varech skvěle začal a v polovině zápasu ho hřál po trefách Říhy a Jarůška dvoubrankový náskok. Západočeši však do konce základní doby vyrovnali a prodloužení trvalo jen 13 sekund. Tomáš Rachůnek v něm vystřelil domácím bod navíc. Dvoubrankové manko zlikvidovali i hokejisté Mladé Boleslavi v souboji s Hradcem Králové. V 51. minutě Adam Zbořil zahájil obrat, který dokonal dvěma góly Ondřej Najman. Nejdříve vyrovnal ve vlastním oslabení a v čase 62:07 rozhodl.

Brněnští teenageři pálili ostrými

Brněnská Kometa konečně zabrala venku a po vítězství 2:1 v Olomouci se udržela na čtvrtém místě tabulky. Vyrovnané utkání rozhodl v 56. minutě devatenáctiletý útočník Karel Plášek, premiérový gól v extralize si připsal ještě o tři roky mladší bek Komety Stanislav Svozil.

Hráči Komety Brno se radují z gólu.

Kladno znovu bez Jaromíra Jágra, který se ještě stále nevrátil na led od zranění z listopadového duelu proti Spartě, sice uhlídalo nejproduktivnějšího hráče i střelce extraligy Milana Gulaše, přesto však podlehlo rozjeté Plzni 1:3. Rytíři doma nebodovali po pěti duelech, v nichž vybojovali čtyři výhry. Indiáni naopak protáhli sérii vítězství na čtyři zápasy a v tabulce jim patří třetí pozice.

Liberec - Pardubice 5:2
Branky: 4. a 47. Bulíř, 14. Lenc, 21. Ordoš, 33. L. Hudáček - 37. J. Kolář, 56. Mandát
Sparta - Vítkovice 5:3
Branka: 31. a 40. Říčka, 38. Řepík, 50. Vitouch, 59. Košťálek - 15. Roberts Bukarts, 36. Š. Stránský, 51. Indrák