Tipsport extraliga

Mistrovská posila! Wolski se blýskl hattrickem. Sparta odrazila útok Tygrů

10. ledna 2020 17:02 - Praha
(Aktualizováno: 10. ledna 2020 20:50)

Hokejisté pražské Sparty vládnou Tipsport extralize i po 35. kole. Pražané na svém ledě porazili Vítkovice po dramatickém průběhu 5:3 a odrazili nápor libereckých Bílých Tygrů, kteří se bez problémů vypořádali s posledními Pardubicemi (5:2). Severočeši nadále ztrácejí tři body, ale proti Pražanům mají sehráno o čtyři utkání méně. Velký večer prožil Wojciech Wolski z Třince, hattrickem podpořil výhru mistra 4:2 na ledě Zlína, Kladno i nadále bez svého zraněného útočníka a majitele klubu Jaromíra Jágra podlehlo Plzni 1:3. V dalších zápasech zdolaly Karlovy Vary hosty z Litvínova 3:2 v prodloužení, Mladá Boleslav stejným výsledkem přehrála Hradec Králové a Kometa Brno veze tři body z Olomouce za výhru 2:1.

Ondřej Deml, ČTK

Vedoucí Sparta sice udržela Liberec na tříbodové distanci, ale proti Vítkovicím se pořádně nadřela. Hosté dvakrát vedli, ale do závěrečné třetiny šli už domácí s těsným náskokem 3:2 po slepených gólech Řepíka a Říčky ze závěru prostředního dějství. Ve třetí periodě se sparťané ještě dvakrát prosadili a třetí výhru ve vzájemných měřeních sil v sezoně pečetil Košťálek střelou do prázdné branky. Pražané vyhráli popáté za sebou, hosté prohráli páté z posledních šesti utkání.

Liberec se ve dvou předchozích duelech s Pardubicemi trápil, ale tentokrát šel sebejistě za vítězstvím. První gól vstřelili hosté až za stavu 4:0, za domácí se dvakrát prosadil Michal Bulíř a navíc přidal jednu asistenci. Bílí Tygři vyhráli doma pojedenácté v řadě, Východočeši zůstávají po čtvrté prohře v řadě nadále na dně tabulky.

Liberecký útočník Rostislav Marosz před pardubickým brankářem Ondřejem Kacetlem.

Radek Petrášek, ČTK

Wolski je trefa do černého!

Wojciech Wolski je pro Třinec trefou do černého! Rutinér s letitými zkušenostmi z NHL, který mistrovský tým posílil po vystoupení Ocelářů mezi svátky na Spengler Cupu, zařídil šampionům v novém roce už druhou výhru. Po dvou bodech za gól a přihrávku v Karlových Varech (Třinec vyhrál v neděli 2:1 v prodloužení) se tentokrát kanadský útočník s polskými kořeny podepsal pod vítězství ve Zlíně 4:2 hattrickem a asistencí u zbývajícího gólu Matěje Stránského.

Wolski se přiblížil rodišti a začal řádit. Nemůže se dočkat domácí premiéry

Litvínov po sérii tří porážek ve Varech skvěle začal a v polovině zápasu ho hřál po trefách Říhy a Jarůška dvoubrankový náskok. Západočeši však do konce základní doby vyrovnali a prodloužení trvalo jen 13 sekund. Tomáš Rachůnek v něm vystřelil domácím bod navíc. Dvoubrankové manko zlikvidovali i hokejisté Mladé Boleslavi v souboji s Hradcem Králové. V 51. minutě Adam Zbořil zahájil obrat, který dokonal dvěma góly Ondřej Najman. Nejdříve vyrovnal ve vlastním oslabení a v čase 62:07 rozhodl.

Brněnští teenageři pálili ostrými

Brněnská Kometa konečně zabrala venku a po vítězství 2:1 v Olomouci se udržela na čtvrtém místě tabulky. Vyrovnané utkání rozhodl v 56. minutě devatenáctiletý útočník Karel Plášek, premiérový gól v extralize si připsal ještě o tři roky mladší bek Komety Stanislav Svozil.

Hráči Komety Brno se radují z gólu.

Luděk Peřina, ČTK

Kladno znovu bez Jaromíra Jágra, který se ještě stále nevrátil na led od zranění z listopadového duelu proti Spartě, sice uhlídalo nejproduktivnějšího hráče i střelce extraligy Milana Gulaše, přesto však podlehlo rozjeté Plzni 1:3. Rytíři doma nebodovali po pěti duelech, v nichž vybojovali čtyři výhry. Indiáni naopak protáhli sérii vítězství na čtyři zápasy a v tabulce jim patří třetí pozice.

Liberec - Pardubice 5:2
Branky: 4. a 47. Bulíř, 14. Lenc, 21. Ordoš, 33. L. Hudáček - 37. J. Kolář, 56. Mandát
Sparta - Vítkovice 5:3
Branka: 31. a 40. Říčka, 38. Řepík, 50. Vitouch, 59. Košťálek - 15. Roberts Bukarts, 36. Š. Stránský, 51. Indrák

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.