Rubriky:

Tipsport extraliga

Překvapivý zvrat, APK extraligu od příští sezony nepřevezme! Sestup i postup zůstanou zachovány

22. ledna 2020 14:42 - Praha

Nezastírají svůj záměr převzít řízení hokejové extraligy od svazu, který ji má na starost od sezony 2012/13. Od příští sezony (2020/21) ale tuzemská nejvyšší soutěž pod křídla Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) spadat nebude. APK LH to uvedla v tiskové zprávě po jednání valné hromady. Z toho zároveň vyplývá, že aktuální ročník zůstane s jistotou sestupový - nejhorší tým extraligy po základní části spadne do první ligy, z níž vítěz play off postoupí o patro výš.

 

BPA

„Valná hromada APK LH jednala, jakým způsobem bude dál pokračovat v připravování podkladů pro převzetí extraligy, a rozhodla, že dokud nebude mít podklady připravené, do té doby extraligu přebírat nebude," potvrdil pro Sport.cz ředitel extraligy Josef Řezníček.

APK LH měla původně s žádostí o převzetí extraligy přijít do konce kalendářního roku 2019, svaz ale vyhověl její žádosti o prodloužení termínu až do konce ledna letošního roku. Jenže kluby ani do tohoto data nestihly dopracovat ucelený materiál pro vzájemnou smlouvu se svazem a pro udržení kvality nejvyšší soutěže.

Čeká hokejovou extraligu radikální krok? Nikdo nemusí sestoupit

„APK LH o převzetí soutěže požádá, jakmile bude potřebná dokumentace zpracovávaná ve spolupráci s jednou z nejrenomovanějších poradenských firem k dispozici," píše všech čtrnáct extraligových klubů ve společném prohlášení.

Vražda za bílého dne, plivanec do tváře! bouří se samotní hráči proti uzavření extraligy

„Valná hromada klubů APK LH nezpochybnila již dříve odsouhlasený záměr klubů extraligu řídit, a to na základě smluvního ujednání s Českým svazem ledního hokeje. Datum, k jakému se tak stane, závisí na vypracování materiálu potřebného projektu, který ještě není dokončen a který by měl obsahovat standardy pro udržení a zlepšení úrovně soutěže," stojí dále v tiskové zprávě.

Změna herního řádu extraligy je v kompetenci řídícího orgánu, kterým je v současné době výkonný výbor ČSLH. „Dosavadní mediální výstupy v tomto směru považuje valná hromada APK LH za bezpředmětné komentovat, protože se o tomto ve stávající sezoně formálně nejednalo a pro tyto mediální výstupy, které poškozují dobré jméno extraligy, tedy není relevantní podklad."

Každý by se rád napil, ale náš sport a hokej se momentálně nachází na Sahaře, píše Jágr

Proti možnému uzavření extraligy v průběhu probíhající sezony se ohradili i samotní hráči působící v nejvyšší soutěži. V referendu napříč všemi extraligovými kluby, které uspořádala Česká asociace hokejistů (CAIHP), zaujalo 92 procent z oslovených 266 extraligových hokejistů odmítavý postoj.

Jan Škvor, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..