Tipsport extraliga

Extraliga prostě do Litvínova patří, burcuje reprezentační posila, jež dostala pořádně naloženo

24. ledna 2020 21:50 - Kladno

Do Litvínova sice po výměně z Plzně dorazil až v pondělí, přesto byl reprezentační hokejový obránce Michal Moravčík při své premiéře za Vervu jejím suverénně nejvytěžovanějším hráčem. Při výhře 5:3 v Kladně dostal od trenérů pořádně naloženo, na ledě strávil 26:43 minut a k ukončení sedmizápasové série proher Severočechů přispěl i jednou asistencí.

Michal Kamaryt, ČTK

I z Plzně jste byl na velkou porci minut zvyklý. Nepřekvapilo vás přesto, že vám litvínovští trenéři hned dali tak velkou důvěru?

Trenéři mě na to připravovali, i Jirka Šlégr mi o tom hned po mém příchodu říkal. Jsem za takový icetime jenom rád a doufám, že důvěru ve mě splatím. Každý hokejista je rád, když hraje hodně minut. Na ledě se pak cítí komfortněji, víc si dovolí a sebedůvěra roste. Takhle si můžeme s Litvínovem navzájem pomoct.

Jaký dojem máte z premiéry v litvínovském dresu?

Jsem moc rád, že bereme tři body, protože jsme věděli, jak těžký zápas to bude. Věděli jsme, že Kladno hraje doma výborně a jenom to potvrdili.

Litvínov po sérii sedmi proher zabral, v Kladně vstřelil dva góly v jednom oslabení

Rozhodly vaše dva góly v prvním třetině v jednom oslabení, nebo fakt, že na všechny tři branky Rytířů jste rychle dokázali zareagovat vstřeleným gólem?

Oboje věci nám moc pomohly. Dvěma góly v oslabení jsme získali klid a nezpanikařili jsme ani tehdy, když jsme dostali gól. Naopak jsme vždycky dokázali rychle odpovědět.

Michal Moravčík při své premiéře v dresu Litvínova.

Je na náladě v kabině poznat, že mužstvo hraje o udržení se v nejvyšší soutěži?

Neřekl bych, že nálada je odevzdaná. I když je pravda, že atmosféra v kabině byla v první den mého příchodu, kdy odešlo několik kluků (Jánošík, Kašpar, Mikúš), trošku tišší, než na co jsem byl zvyklý z Plzně. Kluci ale chtějí bojovat, tréninky mají tempo. Věřím, že když budeme pokračovat ve výkonu, který jsme předvedli v Kladně, pak máme velkou šanci extraligu udržet.

Zatímco s Plzní jste atakoval čelní příčky, nyní je tomu zcela opačně. Jste na boj o záchranu psychicky nachystaný?

Asi jsem na tom možná líp než kluci, kteří jsou v tomto prostředí celou sezonu. Veze se to s nimi od začátku. Pro mě dobře, že jsem přišel s čistou hlavou z top týmu, který je nahoře. Věřím, že to můžu přenést na kluky. Věřím, že se to povede a nastartujeme lepší výkony. Vedení klubu do mě asi vkládá velkou důvěru a budu se ji snažit maximálně splatit. Chci co nejvíc pomoct týmu, aby se zachránila sezona, protože extraliga prostě do Litvínova patří.

Litvínov ulovil pro záchranářskou misi plzeňského Moravčíka

Sledoval jste hned po zápase v Kladně, jak si vedly Pardubice a Vítkovice, vaši konkurenti v boji o záchranu?

Po každém zápase vždycky koukám na všechny výsledky, abych měl přehled. Nejinak to beru i dneska.