Rubriky:

Tipsport extraliga

Řezníček překonal 911. startem rekord nejvyšší soutěže

9. října 2007 18:43 - KARLOVY VARY

Slavnostní úvod mělo úterní utkání 10. kola mezi Karlovými Vary a pražskou Spartou, v němž se obránce domácí Energie Josef Řezníček stal novým rekordmanem nejvyšší soutěže v počtu startů. V neděli v Ústí nad Labem vyrovnal čtyřicetiletý zadák metu Ladislava Lubiny a nyní se stal s 911 zápasy jediným vládcem historické tabulky.

Při slavnostním ceremoniálu přivezlo oslavence na led symbolicky porsche 911 ve vínové barvě, Řezníček dostal dary a přijímal gratulace od zástupců karlovarského klubu, města, hlavního sponzora i bývalých působišť Plzně a Sparty. Pod střechu stadionu vystoupala mezitím plaketa s Řezníčkovou podobiznou a číslem připomínajícím rekordní metu.

Řezníček vstoupil do nejvyšší soutěže prvně v ročníku 1983/84 v dresu mateřské Plzně. V letech 1985 až 1987 působil na vojně v Jihlavě, v roce 1994 získal titul v extralize v Olomouci, kam zamířil po působení v německém Weisswasseru. Po dalších krátkých zahraničních štacích se vrátil do Plzně, v roce 2003 zamířil do Sparty a v Karlových Varech načíná třetí sezónu.

ČTK

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..