Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejový bek Vykoukal prodloužil smlouvu ve Spartě

25. října 2007 17:12 - PRAHA

Hokejový obránce Jiří Vykoukal bude působit v pražské Spartě až do roku 2010. Šestatřicetiletý bek totiž v minulých dnech prodloužil s vedením úřadujícího mistra kontrakt o další dvě sezóny. Sparta to ve čtvrtek oznámila na svých internetových stránkách.

"Jirka za poslední dvě sezóny patřil k nejproduktivnějším bekům extraligy a pro náš tým je to jeden z nejdůležitějších obránců. Zároveň je to profesionál v pravém slova smyslu, jde svým spoluhráčům příkladem," uvedl generální manažer Petr Bříza na adresu dvojnásobného světového šampióna z let 1996 a 1999.

Vykoukal se do Sparty vrátit v létě 2005, kdy ukončil angažmá ve Finsku. Velkou část základní části sezóny 2005/06 ze zdravotních důvodů vynechal, ale v play-off pomohl holešovickému týmu k nečekanému triumfu. Další sezónu už odehrál kompletní a v základní části se stal nejproduktivnějším obráncem soutěže. V play-off opět zvedl nad hlavu trofej pro vítěze.

"Bavil jsem se o pokračování kariéry doma s rodinou. Přišel za mnou můj devítiletý syn a řekl mi, že chce, abych dál hrál. Bral jsem jeho slova jako inspiraci k pokračování," řekl Vykoukal. Věří, že se mu ještě alespoň jednou podaří se Spartou extraligu vyhrát. "Budu rád, když budu moci kariéru zakončit ve Spartě nějakým úspěchem," dodal.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..