Rubriky:

Tipsport extraliga

Na pardubický klub cílí miliardář. V Dynamu chci majoritu, říká Dědek

14. února 2020 10:23 - Pardubice

Miliardář Petr Dědek z Vrchlabí, muž na 65. místě v žebříčku nejbohatších Čechů, chce při zápase o extraligové HC Dynamo Pardubice získat okamžitou vládu nad pardubickým hokejem se 70letou tradicí.

 

Profimedia.cz

„Chci v klubu majoritu. Podmínky dané městem jsou nastavené na krátkodobou spolupráci. Já preferuji jistotu dlouhodobé spolupráce. Prvotní je zachránit Pardubice v extralize," plánuje Dědek, jenž do klubu na poslední příčce extraligové tabulky už investoval dva miliony korun.

Město Pardubice nabízí v hokejovém klubu na příští tři roky menšinový podíl. Zájemci ochotní zachránit pardubický hokej mají čas do letošního 12. března, kdy končí termín přihlášek do soutěže. „Vítěz soutěže navýší o maximálně třicetimilionový vklad základní kapitál klubu. Finanční nabídka tvoří polovinu hodnoticích kritérií. Pokud se minoritní vlastník, který bude mít většinu ve tříčlenném představenstvu klubu, osvědčí a nic neprohospodaří, dostane šanci dokoupit majoritu. Do té doby bude majoritním vlastníkem klubu nadále město," přiblížil náměstek pardubického primátora Jan Mazuch (ODS), podle něhož kritéria k získání pozdějšího většinového podílu v HC Dynamo město jasně stanovilo.

Pardubice si pojistily služby Blümela, Matýse a Ivana

„Město vypsalo pravidla, která zájemce odradí," míní Dědek. „Pokud do toho někdo půjde, za rok zkolabuje. Nedovedu si představit, že by investoval do firmy s tím, že si ji může do třech let dokoupit. Městu jsme podali alternativní nabídku, abychom za svůj vklad získali okamžitou majoritu," reagoval Dědek, který několik let vlastnil HC Vrchlabí.

Poslední opouští loď. Komu nejvíce hrozí extraligový sešup?

Nejistotu vidí Dědek v povolební obměně zastupitelstva a možné změně názoru nových zastupitelů na budoucího strategického partnera HC Dynamo. „Hokej umíme dělat dobře za rozumné peníze. Když jsem vlastnil vrchlabský hokejový klub, hrál první ligu. Pardubice jsou, co se týče extraligy, nejblíž a mají nejlepší fanoušky," dodal.

Vladislav Prouza, Právo

  7:1 Liberec - Pardubice 7:1   dohráno
20200918T18:00:00+0200
Liberec vs. Pardubice
Liberec vs. Pardubice
Liberec
Pardubice
  3:2 Karlovy Vary - Ml. Boleslav 3:2   dohráno
20200918T17:30:00+0200
Karlovy Vary vs. Ml. Boleslav
Karlovy Vary vs. Ml. Boleslav
Karlovy Vary
Ml. Boleslav
  1:4 Zlín - Olomouc 1:4   dohráno
20200918T17:30:00+0200
Zlín vs. Olomouc
Zlín vs. Olomouc
Zlín
Olomouc
O2 Sport 5:3 Plzeň - Sparta 5:3   dohráno
20200918T17:15:00+0200
Plzeň vs. Sparta
Plzeň vs. Sparta
Plzeň
Sparta

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..