Liberec si stěžuje na výkon hokejových rozhodčích Fraňa a Jeřábka

21. března 2008 19:09 - PRAHA

Vedení extraligového Liberce v pátek oficiálně podalo stížnost Komisi rozhodčích Českého svazu ledního hokeje na výkon dvojice hlavních arbitrů Martina Fraňa a Antonína Jeřábka, kteří rozhodovali druhý semifinálový zápas play-off mezi Bílými Tygry a Slavií. Pražský tým jej vyhrál na svém ledě 3:2 v prodloužení a v sérii hrané na čtyři vítězství vede 2:0.

Severočechům se nelíbí, že Fraňo s Jeřábkem nepotrestali několik zákroků v závěru utkání. "Ať na Čermáka, Pletku či Klimentu. Bez povšimnutí skončil i nedovolený zákrok, který hlavnímu rozhodčímu signalizoval čárový. Tento rozhodčí měl o situaci dokonalý přehled, stál totiž poměrně blízko. Hlavní rozhodčí však jeho signalizaci zcela ignorovali...," uvedl generální manažer Ctibor Jech na oficiálních internetových stránkách klubu.

Podle Jecha výkon rozhodčích zápas výrazně znehodnotil. "Vytvořily se tak zbytečné emoce. Ty na led sice patří, ale vůbec ne ve vztahu k rozhodčím," podotkl Jech, podle kterého byl problém hlavně v tom, že Fraňo s Jeřábkem zaostávali v pohybu na ledě.

Předseda komise rozhodčích Pavel Halas ČTK řekl, že se stížností Liberce bude zabývat v sobotu. "Máme zprávu od delegáta, že ne všechno bylo v pořádku," připustil Halas, který nepřímo potvrdil, že se výtky delegáta týkaly i závěru duelu. "Obecně se dá říci, že se závěr trochu vymykal tomu, co chceme, aby rozhodčí dodržovali celou sezónu. Nebyl tam jednotný metr s předcházejícím průběhem zápasu," uvedl Halas.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..