Teď je hokej prkotina. Doufám, že všichni přežijeme ve zdraví, přeje si Smoleňák

24. března 2020 12:18 - Hradec Králové/Praha

Stav, kterému se nejde ubránit, který nejde nezaznamenat. Kvůli celosvětové pandemii koronaviru se zbortil také sport. V ohrožení je i největší akce, olympiáda v Tokiu. V Česku skončily desítky soutěží, mezi nimi i hokejová Tipsport extraliga. „Když jsme hráli zápasy, tak se nám to všem zdálo až bizarní. Doufám, že všichni přežijeme ve zdraví a v srpnu se potkáme s co nejvíce fanoušky na zimáku. Kvůli tomu všemu, co se děje, je hokej druhořadý. Nebo spíš až stořadý.“ rozpovídal se hradecký útočník Radek Smoleňák na klubovém webu mountfieldhk.cz.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Situace, o které mnozí říkají, že je nejhorší od druhé světové války. V těchto dnech měli hokejisté bojovat v play off o extraligový titul. Na o dalších pár týdnů později byla v plánu největší letošní hokejová akce, mistrovství světa ve Švýcarsku. Nebude nic, teď je tu Covid-19, ten nyní určuje chod světa.

„Nikdy jsem to nezažil. Myslím si, že lidé si něco takového nepamatují možná od dob Černobylu, i když jsem tenkrát ještě nežil. Je to nepříjemné, toto se asi nemělo stát, ale bohužel už je to tady. Musíme se s tím vyrovnat a doufám, že to přejdeme bez nějaké větší úhony," přeje si třiatřicetiletý hokejista.

Radek Smoleňák z Hradce Králové se raduje z gólu.

Ondřej Hájek, ČTK

Před pár týdny žila naděje, že se bude extraliga hrát bez diváků, postupem času se tato varianta rezolutně zamítla. Sport jde stranou, každý v těchto týdnech více vnímá zdraví rodiny, svého okolí.

Smutný Říhův závěr u nároďáku: Jsem obrovsky zklamaný a nevím, jestli neukončím kariéru

„Když jsme hráli zápas a ukončilo se to s tím, že se bude hrát až 29. března, tak jsme si říkali, že se to snad všechno zlepší. Bohužel se ukazuje každým dnem, že se to zhoršuje. I přesto, že bychom rádi hráli před fanoušky, tak toto je rozumné řešení. V kabině ho podporujeme, teď se hokej zdá jako prkotina, která momentálně nestojí ani za řeč," uvědomuje si Smoleňák životní priority.

Jaké budou další týdny a měsíce, nikdo neodhadne. Všechny zraky směřují k číslům nakažených a nařízením vlády, které nyní významně určují životy všech lidí v Česku.

Teď už je to definitivní. Hokejové MS zrušeno

"Každý plní pokyny, které dostaneme od vlády a z televize. Snažíme se samozřejmě ochránit každý sám sebe a své blízké. Hokej teď není na pořadu dne. Celá tato situace má ohromný dopad, především ekonomický na náš klub, celkově i na sport a spoustu organizací. Vím, že to není jednoduché, ale musíme se s tím poprat," burcuje útočník.

lik, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..