Teď je hokej prkotina. Doufám, že všichni přežijeme ve zdraví, přeje si Smoleňák

24. března 2020 12:18 - Hradec Králové/Praha

Stav, kterému se nejde ubránit, který nejde nezaznamenat. Kvůli celosvětové pandemii koronaviru se zbortil také sport. V ohrožení je i největší akce, olympiáda v Tokiu. V Česku skončily desítky soutěží, mezi nimi i hokejová Tipsport extraliga. „Když jsme hráli zápasy, tak se nám to všem zdálo až bizarní. Doufám, že všichni přežijeme ve zdraví a v srpnu se potkáme s co nejvíce fanoušky na zimáku. Kvůli tomu všemu, co se děje, je hokej druhořadý. Nebo spíš až stořadý.“ rozpovídal se hradecký útočník Radek Smoleňák na klubovém webu mountfieldhk.cz.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Situace, o které mnozí říkají, že je nejhorší od druhé světové války. V těchto dnech měli hokejisté bojovat v play off o extraligový titul. Na o dalších pár týdnů později byla v plánu největší letošní hokejová akce, mistrovství světa ve Švýcarsku. Nebude nic, teď je tu Covid-19, ten nyní určuje chod světa.

„Nikdy jsem to nezažil. Myslím si, že lidé si něco takového nepamatují možná od dob Černobylu, i když jsem tenkrát ještě nežil. Je to nepříjemné, toto se asi nemělo stát, ale bohužel už je to tady. Musíme se s tím vyrovnat a doufám, že to přejdeme bez nějaké větší úhony," přeje si třiatřicetiletý hokejista.

Radek Smoleňák z Hradce Králové se raduje z gólu.

Ondřej Hájek, ČTK

Před pár týdny žila naděje, že se bude extraliga hrát bez diváků, postupem času se tato varianta rezolutně zamítla. Sport jde stranou, každý v těchto týdnech více vnímá zdraví rodiny, svého okolí.

Smutný Říhův závěr u nároďáku: Jsem obrovsky zklamaný a nevím, jestli neukončím kariéru

„Když jsme hráli zápas a ukončilo se to s tím, že se bude hrát až 29. března, tak jsme si říkali, že se to snad všechno zlepší. Bohužel se ukazuje každým dnem, že se to zhoršuje. I přesto, že bychom rádi hráli před fanoušky, tak toto je rozumné řešení. V kabině ho podporujeme, teď se hokej zdá jako prkotina, která momentálně nestojí ani za řeč," uvědomuje si Smoleňák životní priority.

Jaké budou další týdny a měsíce, nikdo neodhadne. Všechny zraky směřují k číslům nakažených a nařízením vlády, které nyní významně určují životy všech lidí v Česku.

Teď už je to definitivní. Hokejové MS zrušeno

"Každý plní pokyny, které dostaneme od vlády a z televize. Snažíme se samozřejmě ochránit každý sám sebe a své blízké. Hokej teď není na pořadu dne. Celá tato situace má ohromný dopad, především ekonomický na náš klub, celkově i na sport a spoustu organizací. Vím, že to není jednoduché, ale musíme se s tím poprat," burcuje útočník.

lik, Sport.cz

O2 Sport Třinec - Ml. Boleslav dnes 14:00
20210411T14:00:00+0200
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec
Ml. Boleslav
ČT sport Sparta - Liberec dnes 17:00
20210411T17:00:00+0200
Sparta vs. Liberec
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..