Rubriky:

Tipsport extraliga

Sparta prodloužila smlouvu s jedním ze svých základních stavebních kamenů

2. dubna 2020 09:34 - Praha

O další dva roky prodloužil devětadvacetiletý hokejový útočník Jan Buchtele smlouvu se Spartou, jejíž dres oblékal už posledních sedm sezon. Pražský klub o tom informoval na svých oficiálních stránkách.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Za několik let ve Spartě se stal Honza Buchtele jedním ze základních stavebních kamenů našeho kádru. Zejména v poslední fázi sezony nás svými výkony přesvědčil o tom, že by měl v klubu pokračovat i nadále," vysvětluje důvody prodloužení kontraktu s levým křídelníkem sportovní ředitel Sparty Petr Ton.

Buchetele do Sparty přišel v roce 2013 z Pardubic, se kterými dvakrát slavil zisk mistrovského titulu (2010 a 2012). V době svého angažmá v pražském celku si dvě sezony vyzkoušel Kontinentální ligu; za Jekatěrinburg a Slovan Bratislava; v závěrech sezon se ale do Sparty v obou případech vrátil.

„Jsem moc rád, že ve Spartě budu pokračovat i nadále. V kabině máme skvělou partu, je pro mě radost za tento klub hrát. Moc si toho vážím a moc rád bych přispěl k úspěchu, po kterém všichni tak moc toužíme," prohlásil Buchtele, který v poslední sezoně vstřelil ve 38 zápasech 12 gólů a přidal osm asistencí.

Brankář Sparty se vrací domů se spoustou modřin. Pražané spustili nový pořad

„Honza má obrovskou chuť po úspěchu, na ledě je hodně nepříjemným a agresivním soupeřem. Věříme, že vážná zranění už si vybral a stane se opět jedním z nejproduktivnějších hráčů našeho mužstva," dodává Ton na adresu útočníka, jenž má na svém kontě i 18 startů za národní tým.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..