Rubriky:

Tipsport extraliga

Uzavřená kapitola? Ještě ne. Vydarený se vrací na jihu Čech do extraligy

2. dubna 2020 11:08 - České Budějovice/Praha

Počátkem května oslaví slovenský hokejový obránce René Vydarený 39. narozeniny. A už v březnu k nim dostal předčasný, ale o to cennější dárek. S Motorem České Budějovice totiž postoupil do extraligy. A to v situaci, kdy jihočeský tým vyhrál s náskokem 44 bodů dlouhodobou část první ligy. Následně byla soutěž už před play off z obecně známých důvodů ukončena a Motor byl vyhlášen jejím vítězem. Vydarený se s klubem dohodl na nové smlouvě pro extraligový ročník 2020/2021!

 

Motor České Budějovice, Twitter

Váží si toho, že pomohl vrátit extraligu do města, kde předtím strávil osm extraligových sezon. V ročníku 2007/2008 dokonce získal s tehdejším budějovickým Mountfieldem bronz, který vybojoval i s Mountfieldem Hradec Králové v sezoně 2016/2017.

„Budějovický klub vyvíjel dlouhodobé úsilí, aby se postup podařil," říká Vydarený, pro něhož je úspěch velkým zadostiučiněním. Ještě na jaře roku 2018 totiž hrál za Mountfield Hradec Králové v extralize. A poté zamířil na jih Čech. Mohlo se zdát, že v nejvyšší soutěži tehdy skončil příliš brzy. „Myslím, že všechno bylo, jak má být. Tedy v pořádku. Jestli je pro mě extraliga uzavřenou kapitolou, to byla příliš těžká otázka," poznamenal Vydarený v průběhu právě skončené sezony. A nyní může ohlásit, že pokračuje dál!

Takovou dominanci v kariéře nezažil

Nevídaný byl budějovický náskok v čele tabulky první ligy. „Nikdy v kariéře jsem něco takového nezažil. Podobný bodový rozdíl a herní dominanci ve všech směrech určitě ne. Přestali jsme náskok ale řešit. Byl na nás vyvíjen tlak, abychom vyhráli každý zápas. Trenéři se o to snažili. V žádném případě to nebylo tak, že jsme si jeli někam zahrát," přesvědčuje o strategii klubu.

Budějovický bek René Vydarený (v červeném) překonává na archivním snímku brankáře Sparty Tomáše Pöpperleho.

Petr Hloušek, Právo

Patřil k nejzkušenějším hráčům nejen v Motoru, ale v celé soutěži. Dalo se očekávat, že usměrňoval mladší kluky, aby jim vítězné tažení nestouplo do hlavy. „Je tady velmi dobrá skupina hráčů s velkou motivací. Není nutné jim třeba něco říkat. Jak jsem naznačil, v klubu panovala velká touha po úspěchu a naší snahou bylo, abychom se zlepšovali a připravili se na každý další zápas. A tohle motto bylo snad vidět," tvrdí obránce.

Baráž? Byla neférová

Už loni ve své první sezoně v prvoligových Budějovicích po návratu z Hradce Králové zažil baráž o postup. „Byla to jiná sezona. Tvrdím, že baráž je hrozně neférová pro prvoligové celky. Museli jsme nejprve překonat dvě kola play off, abychom se do baráže vůbec dostali. A dva extraligové týmy do ní šly připravené už dopředu s vědomím, že ji budou hrát. V tom byl největší rozdíl," porovnal Vydarený. V myšlenkách se už může bývalý slovenský reprezentant chystat na pokračování kariéry na nejvyšší ligové úrovni.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

  Plzeň - Kladno dnes 17:30
20200814T17:30:00+0200
Plzeň vs. Kladno
Plzeň vs. Kladno
Plzeň
Kladno
  Liberec - Litvínov dnes 18:00
20200814T18:00:00+0200
Liberec vs. Litvínov
Liberec vs. Litvínov
Liberec
Litvínov

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..