Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejisté Zlína šetří. Odměna neklesne pod padesát tisíc korun, zní dohoda

3. dubna 2020 15:37 - Zlín

Po extraligových klubech Brna, Liberce či Vítkovic se i hokejisté Zlína dohodli kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru s vedením klubu na snížení platů za březen a duben. Základní odměny se jim sníží o čtyřicet procent, nesmí však klesnout pod padesát tisíc korun. Hráči, kteří nedosahují této hranice, budou dál brát stoprocentní mzdu. Snížení se týká i členů realizačního týmu. Na společné schůzce se na tom domluvili generální manažer Beranů Martin Hosták, hlavní kouč Robert Svoboda a kapitán mužstva Tomáš Žižka.

 

Dalibor Glück, ČTK

„Okamžité vypovídání smluv, jak se děje třeba na Slovensku, u nás nepřicházelo v úvahu. Většina našich hráčů je se Zlínem úzce spjatá, mnozí působí v našem klubu celou dosavadní kariéru. Nemohli jsme se k nim ani v těžkých časech obrátit zády. Dobrali jsme se k dohodě, která je pro všechny strany akceptovatelná. Za pozitivní považuju, že se hráči nebrání ani debatě směrem k dalším měsícům," tvrdí trenér Svoboda, který v klubu zároveň vykonává také funkci sportovního manažera.

Navzdory nejisté budoucnosti pracují Zlíňané už nyní na přípravě následující sezony. „Podmínky jsou bohužel nestandardní, ale přesto se chystáme na první kola jednání s našimi partnery. S prodejem permanentek chceme začít v běžném termínu," prozradil Hosták.

Hokejové Vítkovice se dohodly s hráči na snížení platů o polovinu

Hosták zároveň zdůraznil, že bude důležité, aby klub podrželi v těžkých chvílích i fanoušci.  "Podpora fanoušků a sponzorů je pro nás důležitější než kdy dříve, a proto pro ně připravujeme na další sezonu novinky a překvapení," slíbil Hosták.

čfo, rjm, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..