Rubriky:

Tipsport extraliga

Růžička vyztužuje defenzivu, lovil i ve Spartě

1. května 2020 10:22 - Praha

Obranu hokejistů Hradce Králové pro příští sezonu vyztuží osmadvacetiletý Kanaďan Jeremie Blain, který poslední dvě sezony strávil ve Spartě, po čtyřech letech se pak vrací o rok mladší zadák Bohumil Jank, jenž naposledy působil v Plzni. Čtveřici zadáků – Tomáši Linhartovi, Oskarsi Cibulskisovi, Oscaru Eklundovi a Petru Šidlíkovi – vypršely hráčské smlouvy a všichni se s východočeskou metropolí loučí.

 

Vlastimil Vacek, Právo

V týmu nepokračuje ani bek Mislav Rosandič, který se dohodl na předčasném ukončení kontraktu a míří do Liberce.

Blain podepsal s Mountfieldem dvouletý kontrakt. „Jeremie projevil velkou chuť hrát za náš klub, kde se dobře zná s několika hráči. Jelikož se jedná o fyzicky dobře disponovaného obránce, který má kvalitní střelu, je použitelný i na přesilové hry a velmi dobře zná českou extraligu, naše volba byla vcelku jednoznačná. Navíc jsme se poměrně rychle domluvili na všech aspektech spolupráce," říká generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Jank působil v Hradci Králové už v letech 2013 až 2016 a přes Třinec, Chomutov a Plzeň se teď vrací zpět. „Po odchodu Tomáše Linharta jsme chtěli přivést do týmu důrazného obránce, který umí přitvrdit a doplnil by tak v této činnosti Ríšu Nedomlela. Bohouš má navíc rodinu v Hradci Králové, takže naše dohoda byla také velmi rychlá. Výhodou je, že ho velmi dobře zná i Vláďa Růžička, který si jeho příchod také přál," pokračuje královéhradecký generální manažer.

Klub se zároveň rozhodl nenabídnout další smlouvy Michalu Dragounovi a Patriku Miškářovi, kteří v týmu rovněž pokračovat nebudou. Otazník visí nad další budoucností Lukáše Žejdla, kterou aktuálně řeší právníci, a to s ohledem na rozhodnutí Smírčí komise hokejového svazu o zneplatnění výpovědi smlouvy.

Hradec by ještě kádr rád doplnil o špičkového útočníka do první nebo druhé formace. Na českém trhu však momentálně není žádný takový, který by splňoval představy klubu.

Zásadní obrat! Výpovědi, které Hradec Králové zaslal svým hokejistům, jsou neplatné

„Domnívám se, že útok máme poměrně kvalitní, ale vzhledem k tomu, že naší největší slabinou byla produktivita, rádi bychom ještě do začátku sezony přivedli minimálně jednoho produktivního útočníka. Sledujeme pravidelně trh a věříme, že se nám to povede. Nejsme však v situaci, že bychom ho museli podepsat ihned, zvlášť v současné nepříznivé situaci spojené s pandemií," uzavírá Kmoníček.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..