Ml. Boleslav - Karlovy Vary 4:3 Mladá Boleslav vyhrála historické nájezdy

MinutaMin. Tým Hráč Akce
13. Čech 1:0
16. Benda 2:0
19. Kristek 2:1
24. Procházka 2:2
34. Kočí 3:2
55. Kristek 3:3
65. Barinka 4:3

10. října 2008 20:43 - MLADÁ BOLESLAV

Nováček z Mladé Boleslavi má jediný v hokejové extraligy pasivní skóre z domácího ledu, proti Karlovým Varům ale předvedl vlastním fanouškům rekordní gólovou nadílku a při svých historicky prvních samostatných nájezdech v nejvyšší soutěži získal skalp vicemistra.

Zvláštní zápas sehrál jedvadvacetiletý obránce Tomáš Brňák, hostující v Boleslavi právě z Karlových Varů. Dvěma asistencemi přispěl k vybudování náskoku, těsně před vyrovnáním hostů ve 24. minutě však po zásahu pukem přišel o tři vyražené zuby.

„Zasáhla mě střela od modré, ani nevím, co se pak dělo. Měl jsem ústa plné krve a černo před očima,“ přiznával slovenský bek, jenž se sedmi stehy v puse ale ještě naskočil na led. „Zkusil jsem pár střídání, nebylo to však ono. Škoda, měl jsem velkou chuť právě proti Varům uspět, vždyť jsem tam předchozí tři sezóny působil,“ vyprávěl Brňák.

Během jeho ošetřování získali srdnatě bojující domácí v přesilovce znovu gólově navrch, druhá Kristkova trefa však protáhla zápas až k nájezdům.
Při nich byl jediným úspěšným exekutorem Barinka. „Dobrým pohybem jsme získali v první části slibné vedení, jenže chybičkami jsme dovolili soupeři vyrovnat a nakonec máme místo tří bodů jen dva, ale za vítězství jsme rádi,“ hodnotil asistent domácího trenéra Leo Gudas.

„Bohužel jsme nepřečkali úvodní nápor domácích, nedokázali obstát i proti jejich přesilovkám a když byla při nájezdech šance urvat bonusový bod, nedali jsme ze tří ani jeden. Už delší dobu nám schází lehkost v koncovce, těžko proměňujeme šance,“ tvrdil asistent karlovarského kouče Mikuláš Antonik.

 

BK Mladá Boleslav - Energie Karlovy Vary 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. M. Čech (Benda, Brňák), 16. Benda (Brňák, Tomas), 34. Kočí (R. Král, Sýkora), rozhodující nájezd P. Barinka - 19. Kristek (Milan Procházka), 24. Milan Procházka (Duben, Grof), 55. Kristek (Duben, Dobroň). Rozhodčí: J. Kubeš - Bádal, Bejček. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:1. Diváci: 3980.

Mladá Boleslav: Chábera - Marušák, Kočí, Posmyk, Brňák, Bauer, Holub, Schnabel - Gajovský, R. Král, Handlovský - Tomas, Sýkora, Benda - Nouza, Rod, Eiselt - P. Barinka, M. Čech, Boháč - V. Kubeš. Trenéři: Šejba a Gudas.

Karlovy Vary: Mensator - Němec, Jiří Hanzlík, Dobroň, Duben, Grof, Řezníček, Prošek, Mudroch - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Bílek, Skladaný, Hluchý - Zucker, Dej, Zaťovič. Trenéři: Paleček, Antonik a Kněžický.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..