Vítkovice se udržely v čele po výhře v Plzni, Slavia s Vary finišovala divoce 6:5

V 19. kole hokejové O2 extraligy zvítězily Vítkovice na ledě Plzně 3:2 a nadále vedou tabulku. Druhá Slavia otočila v repríze loňského finále duel nad Karlovými Vary a připsala si tři body za vítězství 6:5. Liberec porazil Zlín 4:2, Třinec si poradil s Pardubicemi 3:2. Litvínov vyhrál nad Mladou Boleslaví 4:2, Kladno zničilo České Budějovice 5:2 a Sparta zvítězila 3:2 ve Znojmě po nájezdech.

Již 3:1 vedla domácí Slavia v repríze loňského finále nad Karlovými Vary, ale nakonec musela zápas obracet, aby si v divokém duelu přeci jen připsala tři body za výhru 6:5. Prostřední dějství totiž Energie zvládla v poměru 3:1. Vítěznou branku Pražanů vsítil v O2 aréně v 57. minutě Jiří Doležal. Sešívaní tak prolomili minisérii dvou proher v řadě.

Plzeň prodloužila nepříjemnou sérii bez výhry na tři zápasy. V domácím prostředí podlehla 2:3 rozjetým Vítkovicím, které se tak udržely na čele tabulky. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika vlétli na svého soupeře bleskově a již ve druhé minutě vedli po přesné trefě Jiřího Burgera. Další góly hostí přidali Krenželok a Jurečka. Domácí sice snížili brankami Vampoly a Benáka, ale Vítkovice náskok udržely a vyhrály třetí duel za sebou.

Liberec se posunul na jedenácté místo

Kouč Filip Pešán si připsal první výhru na lavičce Liberce. Bílí Tygři bodovali znovu po třech zápasech, když zdolali na svém stadiónu Zlín 4:2 a posunuli se na jedenácté místo před Mladou Boleslav. Po první třetině sice Severočeši prohrávali gólem Lešky, ale po změně stran zásluhou Kašpaříka a Šimánka stav otočili. Zlín srovnal díky Köhlerovi, avšak v 54. minutě vsítil Jan Plodek vítěznou branku.

Nováček z Mladé Boleslavi ztratil jedenácté místo, neboť v Litvínově prohrál 2:4. V první třetině diváci na Stadiónu Ivana Hlinky gól neviděli, ale ve druhé dvacetiminutovce nasměroval černožluté k zisku tří bodů Vojtěch Kubinčák. Ve 29. minutě přidal druhou branku Viktor Hübl. Středočeši nesložili zbraně a v rozmezí od 41. do 45. minuty srovnali stav. Vítězné misky vah však naklonil pro domácí znovu Kubinčák a definitivní pojistku přidal v poslední minutě Trávníček.

Třinečtí navázali na bodový zisk z ledu pražské Sparty po výhře na nájezdy a zdolali doma Pardubice. Gólem a přihrávkou přispěl k výhře 3:2 David Květoň. Domácí forvard nejprve nahrál na úvodní branku Polákovi a po 44 sekundách druhé části zvýšil na 2:0. V posledních dvaceti minutách se Východočeši dotáhli na rozdíl jediného gólu, ale ten dvě sekundy před koncem nedal ve stoprocentní šanci Petr Čáslava.

Sparta porazila Znojmo až po nájezdech

Sparta ztratila jeden bod, když porazila poslední Znojmo až po samostaných nájezdech 3:2. Dvakrát hosté vedli, ale pokaždé je Orli dotáhli. Na 2:2 srovnal v 57. minutě Tomáš Čachotský. O zisku bonusového bodu rozhodl nájezd Michala Broše, jehož střela se odrazila od tyčky na záda gólmana Kameše a od nich puk zapadl za brankovou čáru.

Souboj Kladna s předposledními Českými Budějovicemi přinesl sedm branek a tři body pro Středočechy. Mountfield sice v minulém kole bodoval s Plzní po výhře na nájezdy, ale formu si do Kladna nepřivezl. Góly Sičáka a Poživila byly ze strany Jihočechů vše, na co se zmohli. Vítěznou branku vsítil Tomáš Horna. V závěrečné části přejeli Kladenští svěřence trenéra Bokroše 3:1.

Hokejová O2 extraliga - 19. kolo
17:00Třinec - Pardubice 3:2on-line
Branky: 17. Tomík, 21. Květoň, 23. Polák - 41. Pucher, 50. Cetkovský.
17:00Slavia - K. Vary 6:5on-line
Branky: 3. Růžička ml., 13. Hruška, 26. Červenka, 51. Bednář, 54. Jelínek, 57. Doležal - 11. Kristek, 27. Sailer, 34. Košťál, 40. Melenovský, 49. Zaťovič.
17:00Liberec - Zlín 4:2on-line
Branky: 23. Kašpařík, 35. Šimánek, 54. Plodek, 58. Podkonický - 20. Leška, 48. Köhler.
17:30Litvínov - Ml. Boleslav 4:2on-line
Branky: 23. a 51. Kubinčák, 29. Hübl, 60. Trávníček - 41. Gajovský, 45. Kubeš.
17:30Znojmo - Sparta 2:3 SN.on-line
Branky: 6. Erat, 57. Čachotský -  2. Podlešák, 47. Gulaši, rozh. nájezd Broš.
17:30Plzeň - Vítkovice 2:3on-line
Branky: 39. Vampola, 46. Benák - 2. Burger, 13. Krenželok, 30. Jurečka.
17:30Kladno - Č. Budějovice 5:2on-line
Branky: 55. a 57. Bělohlav, 1. Diviš, 20. Tomajko, 51. Horna - 9. Sičák, 43. Poživil.