Rubriky:

Tipsport extraliga

Do Plzně se po roce vrací její odchovanec

14. května 2020 09:32 - Praha
(Aktualizováno: 14. května 2020 09:56)

Jednadvacetiletý hokejový obránce David Kvasnička se po sezoně strávené ve Vítkovicích vrací do mateřské Plzně. S Indiány podepsal roční smlouvu, klub o tom informoval na svých oficiálních stránkách.

 

Milan Podpera, www.hcplzen.cz

Kvasnička je plzeňským odchovancem, který si v západočeském klubu prošel všemi mládežnickými celky a premiéru v seniorské extralize zažil v dresu Škody v únoru 2016 jako teprve šestnáctiletý.

Před minulým ročníkem ale zamířil do Vítkovic, v jejichž dresu si v 36 zápasech připsal dva góly a stejný počet asistencí. Nastupoval i za prvoligový Havířov.

„David je stále naším hráčem a odchovancem klubu. My jsme o jeho služby stáli i loni, ale David se rozhodl zkusit štěstí jinde. Nyní jsme moc rádi, že se k nám vrací a že se zvyšuje konkurence v řadách naší defenzivy," pochvaluje si sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák návrat obránce, který dvakrát reprezentoval Českou republiku na juniorském MS i na světovém šampionátu hráčů do osmnácti let.

Kvasnička je pátou letní posilou Plzně. Už před ním klub získal z Chomutova obránce Viktora Langa a brankáře Dominika Pavláta, z Olomouce přišel útočník Pavel Musil a z Kladna forvard David Stach.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..