Rubriky:

Tipsport extraliga

Osmatřicetiletý útočník Bělohlav je v Klubu hokejových střelců

5. prosince 2008 22:04 - KLADNO

Hokejový útočník Radek Bělohlav se v osmatřiceti letech dočkal vstupu do Klubu hokejových střelců deníku Sport. Opora Kladna v pátek proti Třinci vstřelila svůj třináctý a čtrnáctý gól v letošní sezóně a přehoupla se přes hranici 250 branek v nejvyšší soutěži a reprezentaci.

 

Jan Tauber (HC GEUS OKNA Kladno)

"Jsem rád, že ta jubilejní branka padla velmi brzy a nyní bude od médií klid," řekl Bělohlav novinářům po kladenské výhře nad Třincem. Když v 50. minutě vyrovnal na 4:4, jásal na ledě jako malý kluk. Jindy přitom patří mezi klidné hráče. "To bylo i proto, že začátek byl z naší strany přímo strašidelný," vysvětloval.

Bělohlav se nakonec stal hrdinou zápasu i proto, že při samostatných nájezdech jako jediný svůj pokus proměnil. Když poté Jiří Polanský neuspěl, na desátou sérii už nedošlo. Bělohlav přitom předtím v třetí sérii třineckého brankáře Romana Čechmánka, s kterým v minulosti působil ve Vsetíně, nepřekonal.

"Samostatné nájezdy jsou otázkou štěstí, ale já jsem si na Čechmánka věřil. Můj první pokus sice chytil, ale druhý už naštěstí ne," usmál se Bělohlav, který je v letošní sezoně nejlepším střelcem Kladna.

I dnes si přitom vzpomněl na svůj premiérový gól v nejvyšší sezoně, který dal v dresu mateřských Českých Budějovic. "Dal jsem ho Trenčínu, za který tenkrát chytal Eduard Hartmann, a bylo to někdy v roce 1987 nebo 1988," řekl Bělohlav.

Dnešní vstup do klubu kanonýrů jej bude podle hokejových zvyklostí i něco stát. "Vše určí pokladník Pavlas, ale asi zaplatím nějakou svačinu a potom občerstvení v jedné hospůdce," dodal Bělohlav.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..