Litvínov vede už o 7 bodů, na druhé Vítkovice se dotáhla Sparta

Pět utkání hokejové O2 extraligy čeká fanoušky v pátečním 34. kole. Šlágrem byl souboj druhých Vítkovic s vedoucím Litvínovem na stadiónu v ostravské ČEZ Aréně, v němž ale domácí nenavázali na výhru z prvního vzájemného duelu a po porážce 2:5 ztrácejí na Severočechy už sedm bodů. Na Vítkovice se tak bodově dotáhla pražská Sparta, která na vlastním ledě porazila Pardubice 5:1.

Vítkovičtí od začátku tahali za kratší konec. Na rychlou trefu Jánského sice odpověděl ve 12. minutě přesným zásahem Kvapil, Viktor Hübl s Brandou ale ještě před první přestávkou zajistili během jedné minuty dvoubrankový náskok pro hosty. Ve druhé části padla na obou stranách jedna branka, konečné skóre stanovil na začátku poslední desetiminutovky zápasu litvínovský Kubinčák.

Litvínov tak před nejvyšší ostravskou návštěvou sezóny ukončil dlouholetou neúspěšnou sérii. Na ledě Vítkovic vyhrál naposledy v prosinci 1996, od té doby neuspěl v následujících 26 případech.

Přímý souboj o třetí příčku tabulky se odehrál na ledě Sparty. Pardubice sice po bezbrankové první třetině otevřely v úvodu druhé části skóre, domácí ale ještě do přestávky kontrovali dvěma trefami a výsledek utkání určili ve třetí třetině dalšími třemi góly. Sparta se tak bodově dotáhla na druhé Vítkovice, Pardubice ztrácejí na čtvrtém místě tři body.

Plzeň odsunula Slavii ze sedmé pozice

Sedmou příčku neuhájili hokejisté Slavie. Na ledě Plzně prohráli 4:5 v prodloužení a Západočeši je se stejným počtem bodů odsunuli na osmé místo. O vítězství domácích rozhodl ve druhé minutě nastavení Kracík.

V duelu týmů z hranice elitní desítky bylo úspěšnější Kladno, které zvítězilo ve Zlíně 6:4. Po dvou třetinách vyrovnaný duel hosté rozhodli v poslední části, kdy vstřelili tři branky. Rozhodující úder zasadil dvěma zásahy v posledních dvou minutách nestárnoucí Pavel Patera.

Snížit ztrátu na první desítku nedokázali hokejisté Českých Budějovic. Na domácím ledě podlehli Třinci vysoko 0:4, hosté definitivně rozhodli o své výhře ve třetí třetině, kdy zdvojnásobili své dvoubrankové vedení.

Souboje Mladé Boleslavi proti Znojmu a Karlových Varů s Libercem byly předehrány 16. prosince, resp. 11. listopadu.

Hokejová O2 extraliga - 34. kolo:
Vítkovice - Litvínov 2:5on-line
Branky: 12. Kvapil, 37. Ondřej - 3. Jánský, 15. V. Hübl, 16. Branda, 35. J. Černý, 51. Kubinčák.
Zlín - Kladno 4:6on-line
Branky: 9. Galvas, 17. Köhler, 40. Leška, 42. Záhorovský - 2. Kuchler, 7. Martin Procházka, 16. Kuchler, 46. V. Novák, 58. Patera, 59. Patera.
Plzeň - Slavia Praha 5:4 v prodl.on-line
Branky: 29. Matějovský, 34. Benák, 49. Tomas, 54. Fabuš, 62. Kracík - 12. Červenka, 17. D. Hruška, 44. Beránek, 57. Beránek.
České Budějovice - Třinec 0:4on-line
Branky: 9. Peterek, 26. Výtisk, 45. Peterek, 58. V. Polák.
Sparta Praha - Pardubice 5:1on-line
Branky: 24. Jerofejevs, 39. Ton, 43. Ton, 51. Gulaši, 59. Látal - 21. Pivko.
16.12. Mladá Boleslav - Znojmo 2:4on-line
11.11. Karlovy Vary - Liberec 4:3on-line