Rubriky:

Tipsport extraliga

Výhodu máme my, uvědomuje si třinecký střelec Polák v boji o play-off

16. února 2009 11:14 - PRAHA

Dal tři góly, přesto z nich moc velkou radost neměl. Třinecký útočník Vojtěch Polák se snažil seč mohl, na vítězství svého týmu na ledě mistrovské Slavie to ale stejně nestačilo. Oceláři po velkém dramatu padli 4:5. „Tuším, že hattrick se mi naposledy podařilo dát před dvěma lety v Americe. Ale tehdy jsme vyhráli a bylo to veselé. Tenhle hattrick je trošku smutný,“ mrzelo třiadvacetiletého forvarda.

„Sice jsem dal tři góly, ale vítězství je vítězství. Neudělali jsme ani bod, takže zklamání,“ pokračoval Vojtěch Polák a zároveň dobře věděl, která herní činnost jeho týmu v neděli zlomila vaz. Oceláři sice využili hned tři přesilovky, stejný počet branek ale inkasovali při vlastním oslabení. „Do každé třetiny jsme vlezli a hned jsme hráli oslabení. Tohle v dnešním hokeji nejde. Musíme hrát v pěti, pak teprve můžeme pomýšlet na vítězství,“ uvědomuje si Polák.

Po prohře na Slavii zavládla v kabině Ocelářů chmurná nálada. Ta ale vydržela jen chvíli. „Budějovice prohrály,“ hlásil hráčům jeden z členů třineckého realizačního týmu poté, co opouštěl místnost pro novináře, kde vyzvídal výsledek Jihočechů. Sám Polák na rovinu přiznal, že průběžný výsledek Mountfieldu v Mladé Boleslavi sledoval na multifunkční kostce v pražské O2 Areně i v průběhu zápasu se Slavií.

Poděkování Boleslavi

„Myslím, že to sledoval asi každý. I já osobně jsem tam občas kouknul. Když Budějovice vyhrávaly 2:0 a my padali, trošku nás to vyhecovalo. Jsme rádi, že to Boleslav otočila,“ poslal na dálku gratulaci do města automobilů.

Boj o poslední postupové místo do předkola play-off se tak před posledními dvěma koly týká už jen dvou týmů. Proniknou do bojí o titul České Budějovice, nebo Třinec? Trumfy v ruce drží Oceláři. Jejich náskok na Mountfield činí čtyři body. Pokud vyhrají jeden ze dvou posledních zápasů základní části, o postup nemusejí mít strach. To si dobře uvědomuje i Polák.

„Myslím si, že pořád máme výhodu. Máme čtyři body náskok a ti pod námi musejí vyhrávat,“ uvědomuje si Polák plusovou stránku Třince, na kterou ale nechce příliš spoléhat. Důležité bude, jaké výkony předvedou Oceláři. „Tím se ale nemůžeme uspokojit, i my musíme vyhrávat. Pořád prohrávat nejde, nemůžeme to pokoušet. Musíme se zmobilizovat a dát do toho v úterý maximum,“ chce se soustředit na domácí souboj s Plzní.

Jan Škvor, Sport.cz

  Litvínov - Vítkovice dnes 17:00
20210126T17:00:00+0100
Litvínov vs. Vítkovice
Litvínov vs. Vítkovice
Litvínov
Vítkovice
ČT sport Plzeň - Karlovy Vary dnes 17:20
20210126T17:20:00+0100
Plzeň vs. Karlovy Vary
Plzeň vs. Karlovy Vary
Plzeň
Karlovy Vary
  Brno - Třinec dnes 18:00
20210126T18:00:00+0100
Brno vs. Třinec
Brno vs. Třinec
Brno
Třinec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..