Bednářův recept na Mensatora už účinkuje

5. dubna 2009 08:00 - KARLOVY VARY

V prvním finále téměř neviditelný, v sobotu už byl Jaroslav Bednář zase k neudržení. Hlavně díky němu slávističtí hokejisté jako první v play off zrušili kletbu nad týmy, které přijíždějí do karlovarské haly. Dvěma góly vrátil Slavii lesk.

Před sérií Bednář tvrdil, že tuší, co by na mága v brance Energie Mensatora mohlo platit. A asi to opravdu ví! Dva své sobotní nájezdy zakončil s bravurou. „Je pravda, že těch věcí mám nachystaných víc, ale při trestném střílení jsem udělal přesně to, co jsem plánoval,“ přiznal. Střela na vyrážečku se tedy osvědčila. „Lukáš je chytrý a zkušený brankář, tak mi bylo jasné, že pak už si to pohlídá,“ vysvětloval, proč podruhé zacílil pro změnu pod lapačku.

„Pokaždé volil překvapivou střelu z mezikruží, necpal se úplně přede mě, tím mě zaskočil,“ připouštěl Lukáš Mensator. Jejich souboje jsou ozdobou finále. „Ale jde hlavně o to, k čemu ho pustíme. Musíme se na něj prostě pro příště ještě lépe připravit, i když těch variant zakončení má spoustu,“ věděl brankář.

„Jarda už mi tam minulý týden na tréninku poslal puk jako teď při tom trestném střílení a říkal, že to chce udělat i proti Mensimu. Dlouho se na něj připravoval a on bývá z 80 procent úspěšný,“ říkal o svém parťákovi slávistický gólman Stanislav Neruda. „Já s ním nemám dobrou bilanci ani na trénincích, on jede s pukem a umí překvapivě vystřelit,“ líčil brankář.

Ten naopak v přímém souboji proti karlovarskému nájezdníkovi Josefu Řezníčkovi uspěl. „Trochu mi utekl puk na modré, pak jsem chtěl rychle vystřelit a nevyšlo to. Určitě se v tu chvíli zápas překlápěl,“ uznal po nepovedeném trestném střílení zkušený karlovarský bek.

Michal Osoba, Právo

O2 Sport 3:0 Třinec - Ml. Boleslav 3:0 dohráno
20210415T19:00:00+0200
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec
Ml. Boleslav

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..