Nováček hokejové extraligy Kometa Brno začal letní přípravu

27. dubna 2009 14:23 - BRNO

Po pěti týdnech odpočinku odstartoval letní přípravu nováček hokejové extraligy Kometa Brno. Trenérům Vladimíru Kýhosovi a Václavu Baďoučkovi se na prvním tréninku v areálu VUT Brno Pod Palackého vrchem ohlásilo 24 hráčů. Chyběli pouze Jiří Dopita, který začne přípravu o týden později, a až 18. května se zapojí obránce Angel Krstev, jenž kvůli zranění na poslední chvíli vypadl z nominace reprezentačního týmu na mistrovství světa.

Tři hráči podstoupili jen lehkou zátěž. Obránce Pavel Mojžíš se ještě doléčuje po zdravotním zákroku na poraněném koleně, Václav Meidl je po operaci mandlí a Peter Pucher měl zánět v lokti. "Měli jsme na programu pouze lehké vyklusání a fotbálek. Celý první týden bude lehčí, neboť hráči po skupinách podstoupí lékařské testy," řekl v pondělí ČTK asistent trenéra Baďouček.

Od příštího týdne už hokejisty bude čekat tvrdá dřina. Pondělí, úterý a čtvrtek vyplní dvě fáze přípravy a ve zbývajících dvou dnech přijde ke slovu vždy jeden trénink. Vedle běhání a posilování čeká hokejisty také spinning, tenis a plavání. Suchá příprava je na programu až do konce června, po ní následuje dovolená a potom už tréninky na ledě.

V minulé sezoně proložil suchou přípravu mužstva týdenní pobyt na Kanárských ostrovech a následně v Zubří na Českomoravské vrchovině. "Zatím v tomto směru nemáme na programu nic konkrétního. V jednání je případné soustředění v tuzemsku," uvedl na klubových stránkách Komety trenér Vladimír Kýhos.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..