V Kladně skončili gólman Orct i útočník Nedvěd

27. dubna 2009 17:03 - KLADNO

Značných změn již doznal kádr hokejistů extraligového Kladna před další sezonou. První trénink v pondělí absolvovali tři nové posily Milan Toman, Jan Dlouhý a Vítězslav Bílek. Oproti minulému ročníku však scházeli brankář Zdeněk Orct, zadáci David Hájek, Petr Hořava, Aleš Pavlas a Tomáš Nádašdi a útočník Zdeněk Nedvěd.

Orct opustil klub po sedmi letech. Vedení Kladna nadále počítá s dvojicí Miroslav Kopřiva - Lukáš Cikánek, přičemž Kopřiva dostal s ohledem na své vytížení v přípravě národního mužstva před mistrovství světa do 16. května volno. Až příští pondělí se k týmu připojí opory Pavel Patera s Martinem Procházkou. Přípravu s týmem zahájili Radek Bělohlav a Jaroslav Kalla, přestože dosud jednají o nové smlouvě.

Smlouvy skončily Nedvědovi, Hájkovi, Hořavovi, Pavlasovi a Nádašdimu a klub se rozhodl je neobnovit. Hájek by měl podle informací klubového webu zamířit do mistrovského týmu Karlových Varů, Pavlas se dohodl na angažmá v prvoligovém Chomutově. Nejasná je situace v případě Nádašdiho, který by údajně mohl v Kladně přece jen setrvat. Smlouvu nemá ani Radko Gudas. Připraven by však již po zdravotních problémech měl být Jan Tomajko.

"Má v Kladně ještě rok smlouvu. Volal, že je po další operaci kolena, tak uvidíme, jak na tom bude," řekl trenér Zdeněk Müller. "Musíme nutně získat ještě minimálně dva obránce," uvedl kouč, který stejně jako asistent Petr Kasík také nemá podepsaný kontrakt. "Je to ale jenom detail, ústně jsme domluveni," řekl Kasík.

Novými tvářemi v týmu jsou zkušení obránci Milan Toman s navrátilci Janem Dlouhým a útočníkem Vítězslavem Bílkem. Do kádru se budou snažit prosadit také junioři Dalecký s Melkou.

ČTK

ČT sport Třinec - Liberec dnes 18:00
20210418T18:00:00+0200
Třinec vs. Liberec
Třinec vs. Liberec
Třinec
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..