Litvínov se rozešel s Libercem smírně 2:2

Hokejisté Litvínova remizovali v prvním přípravném utkání na novou extraligovou sezónu s Libercem 2:2. V utkání, které se dnes hrálo v Děčíně, padly všechny branky v přesilových hrách.

Na přípravný duel se hodně vylučovalo, přičemž litvínovský Trávníček pykal dokonce třikrát. Jeho druhý přestupek proti pravidlům potrestal na konci 23. minuty Kašpařík.

Bílí Tygři se však z vedení dlouho neradovali, neboť za 87 vteřin vyrovnal také v početní výhodě Kubinčák. Po dalších přesilovkových gólech Černého a Rýgla se nakonec oba týmy rozešly smírně.

Vítkovice napravily prohru s dvacítkou a porazily Martin 4:1

Hokejisté Vítkovic napravili dojem z úvodní prohry v přípravných zápasech s reprezentační dvacítkou a dnes porazili slovenský Martin 4:1. O góly Ostravanů se rovnoměrně podělili Roman Szturc a Marek Kvapil.

"Jsme teprve na začátku a logicky je naše hra ještě hodně kostrbatá. Není to ono, ale postupně se dáváme dohromady. Máme tady nové hráče a ty jsem chtěl na ledě vidět. Takže rozhodně to byla prospěšná prověrka," řekl pro klubový web trenér Alois Hadamczik.

Kometa vyhrála v přípravě i podruhé, zvítězila ve Skalici 4:2

Hokejisté Komety Brno si vedli úspěšně i ve svém druhém přípravném utkání na novou sezonu. Extraligový nováček po úvodní výhře 3:1 nad Olomoucí dnes vyhrál na ledě účastníka slovenské nejvyšší soutěže Skalice 4:2.

Brno poslal v 18. minutě do vedení Vondráček, po chvilce mohli domácí vyrovnat z trestného střílení, ale brankář Hylák byl proti. Skalica se nakonec přece jen dočkala gólu těsně před polovinou hrací doby, jenže hosté mezi 44. a 48. minutou třikrát skórovali a rozhodli o svém vítězství.

Přípravná hokejová utkání:
Litvínov - Liberec 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)
Branky: 25. Kubinčák, 42. Černý - 23. Kašpařík, 48. Rýgl. Vyloučení: 9:10. Využití: 2:2.
Vítkovice Steel - MHC Martin 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 9. a 42. Szturc, 31. a 44. Kvapil - 29. Appel. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.
Skalica - Kometa Brno 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Branky: 30. Novák, 58. Školiak - 18. Vondráček, 44. Procházka, 47. Meidl, 48. Kempný.