Rubriky:

Tipsport extraliga

Tři hokejisté Hradce jsou v karanténě, Motor přerušil přípravu

24. července 2020 16:19 - Ostrava
(Aktualizováno: 24. července 2020 22:03)

Tři hokejisté Hradce Králové museli po testech na koronavirus do karantény. Extraligový tým by měl přesto v pondělí zahájit společnou přípravu na ledě, se kterou měl původně začít již ve čtvrtek, ale odložil ji. Přípravu na novou sezonu dnes přerušil nováček extraligy Motor České Budějovice. Jeden z členů mužstva měl podle klubového webu pozitivní test na nemoc covid-19.

 

Milan Malíček, Právo

"Na základě rozhodnutí ředitele Krajské hygienické stanice a epidemiologů byli tři hráči umístěni do karantény. Případné další kroky bude vedení klubu i nadále konzultovat s příslušnými orgány," uvedl královehradecký klub na svém webu.

Tréninky zastavily České Budějovice, které si po sedmi letech vybojovaly návrat mezi elitu. Všichni, kdo přišli do kontaktu s pozitivně testovanou osobou, musí do 6. srpna preventivně do karantény a budou pro ně zajištěny testovací odběry. Jihočeši začali přípravu na ledě v pondělí pod dohledem trenéra Václava Prospala se čtyřicítkou hráčů.

Mám špatný pocit, sleduju to s napětím a nervozitou, přiznává Řezníček. Pohár je v ohrožení

Kvůli nepříznivému vývoji epidemiologické situace odložily preventivně pondělní start přípravy na ledě Vítkovice. Předběžně ho posunuly na pátek 31. července. Odklad se týká i ostatních týmů ostravského klubu. Nikoho s pozitivním testem na koronavirus ve Vítkovicích podle klubového webu nemají. Hráči extraligového mužstva mají do příštího pátku prodlouženou dovolenou.

Covid-19 a extraliga: Litvínov v karanténě, potvrdily se obavy v Pardubicích?

"Vzhledem k tomu, jak se v těchto dnech opět rychle mění situace a některá opatření začínají být zpřísňována, rozhodli jsme se pro tento předběžný krok. Po konzultaci se sportovním úsekem a všemi trenéry jsme přistoupili k posunutí začátků přípravy na ledě," uvedl člen klubového představenstva Petr Handl.

Vítkovičtí chtěli získat čas na efektivnější reakce pro případ zpřísnění opatření proti šíření nemoci covid-19. "S ohledem na skutečnost, že náš klub v současné době tvoří napříč jednotlivými kategoriemi několik set hráčů, chceme preventivně minimalizovat jejich kontakt v uzavřených prostorách haly. Například týmy akademie se sejdou k tréninkům dle původního stanoveného plánu, ale budou pokračovat v přípravě na suchu ve venkovních prostorách mimo areál Ostravar Arény," řekl Handl.

Koronavirus v hokejové Slavii! Červenobílí zastavili přípravu a ruší tréninky

Dnešní přípravný zápas s Ústím nad Labem zrušilo prvoligové Kladno. Na covid-19 byl pozitivně testován jeden z členů mužstva Rytířů, kteří odstartovali přípravu na ledě začátkem týdne.

Ve čtvrtek přerušili kvůli nákaze v týmu přípravu na sezonu hokejisté extraligového Litvínova. Na covid-19 byl pozitivně testován hráč A-mužstva, které muselo do karantény. Během dneška byl stadion Ivana Hlinky sterilizován pomocí UV záření. Pozitivní testy ohlásila ve čtvrtek i prvoligová Slavia Praha.

Ve Zlíně je po pozitivním testu hráče na covid-19 od čtvrtka ve dvoutýdenní karanténě dorostenecký tým a do dneška byl uzavřen zimní stadion kvůli dezinfekci. Platí také povinnost nosit ochrannou roušku a na tréninky i zápasy žákovských i mládežnických kategorií není povolen přístup rodičů ani dalších osob.

Plzeň ode dneška také preventivně uzavřela zimní stadion pro veřejnost, novináře, fanoušky či rodiče hráčů. V prvoligových Litoměřicích je kvůli jednomu pozitivnímu případu uzavřen stadion od středy do neděle.

ČTK

  0:2 Brno - Pardubice 0:2   dohráno
20200804T18:00:00+0200
Brno vs. Pardubice
Brno vs. Pardubice
Brno
Pardubice
  4:3 Zlín - Vítkovice 4:3   dohráno
20200804T17:30:00+0200
Zlín vs. Vítkovice
Zlín vs. Vítkovice
Zlín
Vítkovice
  7:2 Třinec - Přerov 7:2   dohráno
20200804T17:00:00+0200
Třinec vs. Přerov
Třinec vs. Přerov
Třinec
Přerov
  5:7 Ml. Boleslav - Karlovy Vary 5:7   dohráno
20200804T17:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Karlovy Vary
Ml. Boleslav vs. Karlovy Vary
Ml. Boleslav
Karlovy Vary
  2:5 Olomouc - Hradec Králové 2:5   dohráno
20200804T17:00:00+0200
Olomouc vs. Hradec Králové
Olomouc vs. Hradec Králové
Olomouc
Hradec Králové

Časová osa: Tipsport extraliga 2019/2020

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..