Schneider oprašuje po příchodu do Komety češtinu. Tým má vysoké ambice, libuje si rakouská posila

31. července 2020 12:20 - Brno

Zamlada hrál v Bratislavě, Znojmě i v Českých Budějovicích, a tak mu čeština není vůbec cizí. Rakouský útočník Peter Schneider, který je jednou z nových akvizic hokejistů Komety před příštím extraligovým ročníkem, se k ní po letech v brněnské kabině vrací.

 

www.hc-kometa.cz

„Jako dorostenec jsem maturoval na znojemském gymnáziu. V češtině jsem zvládl i písemku. To už bych asi teď nesvedl. Posledních osm roků jsem totiž neměl moc příležitostí česky hovořit. Naštěstí jsem toho ale zase tolik nezapomněl, v kabině Komety se bez problémů domluvím. Sem tam ze mě vyklouzne i nějaké slovenské slůvko. Noví spoluhráči jsou ke mně shovívaví, pokud si zrovna na nějaký výraz nemohu hned vzpomenout. Jsou na mě hrozně hodní," usmívá se devětadvacetiletý Schneider.

V novém působišti se setkal s brankářem Ondřejem Kacetlem, jehož zná ze společného angažmá ve Znojmě. „A pamatuju si, že v mládežnických soutěžích jsem nastupoval proti Petrovi Holíkovi. Hned jsem samozřejmě v šatně poznal Tomáše Plekance, který patřil k ikonám v NHL. Kluci mě mezi sebe přijali skvěle," považuje si hráč, který má zkušenosti z EBEL ligy či zámořské ECHL.

Tomáš Plekanec je hvězdou brněnské Komety.

Vlastimil Vacek, Právo

V uplynulé sezoně nastupoval Schneider za Biel v nejvyšší švýcarské soutěži. „Brněnský šéf Zábranský mě vábil už loni. Tehdy jsme se ještě nedohodli. Když mi ale Libor zavolal letos v dubnu znovu a do telefonu mi řekl, že mě potřebuje k tomu, aby Kometa vybojovala titul, moc dlouho jsem už neváhal. Byla to pro mě naprosto nejdůležitější věc. Chci být v týmu, který má vysoké ambice, což Kometa zcela jednoznačně splňuje. Udělám maximum, abych je pomohl naplnit. Nízké cíle nejsou nic pro mě," tvrdí rezolutně.

Může to skončit katastrofou, říká šéf hokejové Komety a volá po odkladu extraligy

Už stihl poznat halu i zázemí brněnského klubu. „Měl jsem reference, že tady všechno skvěle funguje. Už jsem se přesvědčil, že je to pravda. A moc se mi líbí i ve městě. Centrum Brna mi připomíná Vídeň. Lze se tady velmi dobře najíst i napít vynikajícího piva. Poznal jsem už, že na Moravě žijí samí příjemní a milí lidé. Do Brna jsme se s přítelkyní dočasně přestěhovali, ale máme to jen kousek domů," vyhovuje Schneiderovi.

Blízko za ním to budou mít i lidé z vedení rakouského národního mužstva. „Myslím ale, že příliš často jezdit nebudou. Reprezentoval jsem na posledních dvou mistrovstvích světa, takže mě dobře znají. Teď ale přemýšlím výhradně o Kometě, nároďák budu mít v hlavě možná až někdy v průběhu sezony," přemítá.

Brankář Brna Karel Vejmelka.

Vlastimil Vacek, Právo

Brněnský dres by měl Schneider poprvé obléct v úterý v úvodním utkání letní pohárové soutěže proti Pardubicím. „Minulá sezona skončila kvůli pandemii koronaviru bohužel předčasně, a tak už se moc těším na pořádný zápas. Škoda jen, že kvůli nebezpečí nákazy nebude moct být hlediště zdaleka plné. Snad se do poloviny září situace uklidní a já v Brně zažiju v nabité aréně tu úžasnou kulisu, o níž jsem dosud jen slyšel," přeje si vroucně.

Je hodně zvědavý na úroveň české extraligy. „Podle všech informací, které mám, patří k nejlepším soutěžím v Evropě. Kromě Komety v ní působí i několik dalších výborných týmů. Očekávám rychlý hokej s důrazným napadáním. Jsem na něj připravený," vyhlašuje Schneider sebevědomě.

čfo, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..