Rubriky:

Tipsport extraliga

Nečekaný konec. Plekanec nebude hrát za Kometu Brno

10. srpna 2020 15:57 - Praha

Zpráva, kterou teď nikdo z fanoušků neočekával. Hokejový útočník Tomáš Plekanec končí v Kometě Brno. Za koncem u extraligového týmu jsou rodinné důvody. Klub tuto informaci oznámil v pondělí na svých webových stránkách.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„S Tomášem jsme situaci probírali už delší dobu, jeho rozhodnutí naprosto chápu. Jsou situace v životě, kdy je rodina naprostou prioritou. Samozřejmě mě to hrozně mrzí, protože tak špičkového centra těžko budeme nahrazovat, ale jak už jsem říkal, Tomášovo rozhodnutí respektuju. Rád bych mu touto cestou poděkoval za odvedenou práci pro Kometu i za profesionální přístup ke všem zaměstnancům klubu. Chtěl bych požádat zástupce médií o pochopení, že celou věc nebudeme dál komentovat," vyjádřil se k celé záležitosti majitel Komety Libor Zábranský.

Plekanec přišel do Komety v roce 2018. V extralize odehrál v modrobílém dresu celkem 66 zápasů s bilancí 13 gólů a 27 asistencí. Téměř po dvou letech však jeho štace v Kometě z rodinných důvodů končí.

„Bylo to pro mě těžké rozhodnutí, ale měl jsem pro ukončení angažmá v Kometě vážné osobní důvody. Rád bych všem v Brně poděkoval za skvělou spolupráci, Liborovi Zábranskému za pochopení situace a fanouškům za přízeň. Kometě přeju do budoucna jen to nejlepší, ať se jí v nové sezoně daří," prohlásil útočník Tomáš Plekanec.

Sedmatřicetiletý bývalý reprezentant na svém Instagramu upřesnil informace, proč se takto rozhodl.

„Měl jsem sportovní cíl, hrát v této výjimečné organizaci a vyhrát titul. Kometa je ambiciózní klub, kde hokej každý miluje. Stejně jako já. Rád bych ve spolupráci pokračoval, stejně tak Kometa. Nic nestálo v cestě, bohužel moje mamka onemocněla a rádi bychom jí s celou rodinou byli na blízku. Vím, že jí naše přítomnost hodně pomůže. Tituly a sportovní kariéra nejsou všechno," napsal Plekanec, který nyní nemá žádný plán B a neřeší kariéru.

„V kariéře bych chtěl pokračovat, hokej pořád miluju, ale co bude dál, se rozhodne v dalších týdnech. Brno, Kometo, díky za podporu! Děkuji ochozům, děkuji všem v klubu a děkuji Liboru Zábránskému za pochopení," dodal.

lik, Sport.cz

  2:3 Brno - Třinec 2:3 dohráno
20210126T18:00:00+0100
Brno vs. Třinec
Brno vs. Třinec
Brno
Třinec
  3:2 Litvínov - Vítkovice 3:2 dohráno
20210126T17:00:00+0100
Litvínov vs. Vítkovice
Litvínov vs. Vítkovice
Litvínov
Vítkovice

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..