Den před startem hlásí extraliga problém! Zápas Vítkovic s Litvínovem se ve čtvrtek neuskuteční

16. září 2020 10:01 - Praha

Ve čtvrtek měl dvěma předehrávanými zápasy odstartovat nový ročník hokejové extraligy, už teď je ale jisté, že jeden z nich se v původně stanoveném termínu určitě neuskuteční. Vítkovice totiž ve středu dopoledne oznámily, že se u části jejich hráčů objevily zvýšené teploty a příznaky onemocnění covidem-19, takže duel s Litvínovem bude muset být přeložen na jiné datum.

 

http://www.hc-vitkovice.cz

Zatím není jisté, jestli jde o příznaky běžného nachlazení, nebo zda se část hráčů vítkovického A-mužstva nakazila koronavirem. Celý tým, včetně realizačního štábu, podstoupí už ve středu testy, které dají do 24 hodin po odebrání vzorků odpověď.

„Bohužel několik hráčů ohlásilo, že pociťují příznaky onemocnění a mají zvýšené teploty. Situaci jsme urychleně projednali s hygienickou stanicí a už nyní ve středu absolvují všichni hráči – i ti bez příznaků – a členové realizačního týmu testy na covid-19. Na základě výsledků se pak rozhodne, jak to bude dál," uvedl výkonný ředitel a člen představenstva Vítkovic Petr Handl.

Pokud budou testy všech hráčů negativní, mužstvo bude moci pokračovat v nezměněném režimu (s výjimkou odloženého zápasu s Litvínovem) a do extraligy by Vítkovice vstoupily v neděli v rámci jejího druhého kola na ledě Hradce Králové.

Dvě karantény? Svým způsobem jdeme do extraligy s deseti tréninky. Ale výmluva to není, říká Prospal

V případě pozitivního nálezu však bude muset kompletní tým do desetidenní karantény a odkládat by tak musel i další své zápasy, pro které by musel být nalezen nový termín.

Nová sezona extraligy by tak ve čtvrtek měla začít jediným střetnutím, v němž nováček z Českých Budějovic přivítá královéhradecký Monutfield. O náhradním termínu zápasu s Litvínovem budou Vítkovice informovat až podle dohody se Severočechy a představiteli extraligy.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..