V Litvínově si zachytali čtyři brankáři, Štěpánka čeká vyšetření

22. září 2020 22:21 - Praha

Na pouhých pět minut a 50 sekund se zkrátilo účinkování třineckého brankáře Jakuba Štěpánka v předehrávce 11. kola extraligy na ledě Litvínova. Zatímco první třetinu ještě sledoval jen ze střídačky, po první přestávce musel do akce, když střídal zdravotně indisponovaného Josefa Kořenáře. A už na konci 26. minuty pro něho zápas skončil poté, co se za brankou tvrdě srazil s Martinem Látalem. Nezaviněně, domácí útočník nebyl ani vyloučen.

 

Ondřej Hájek, ČTK

"Josefa jsme nenasadili po první přestávce z důvodu drobného zranění, které ho omezovalo. Necítil se stoprocentně připravený, proto jsme ho stopli. Po tom nešťastném zranění Kuby Štěpánka jsme neměli jinou možnost, než že musel jít Pepa zpátky do hry. Snažili jsme se ho v tom mezidobí udržovat tak, abychom ho tam případně mohli znovu dát. Nakonec k tomu i došlo," uvedl třinecký kouč Václav Varaďa.

Zatímco Kořenář odstoupil ze hry kvůli lehčímu problému, se Štěpánkem to zrovna optimisticky nevypadalo. Zpočátku ležel nehybně na zádech na ledě a stadionem se neslo napjaté ticho. Otřesený brankář nakonec zamířil do kabiny po svých, byť s asistencí.

Oceláři přestříleli Vervu a slaví druhou výhru

"Kuba na tom není až tak dobře. Uvidíme po dalším vyšetření zítra, jak na tom bude a jak dlouho nám případně bude chybět. Vyšetření podstoupí buď ještě teď večer v našem regionu, nebo během zítřka. Teď bude cestovat individuálně s dopomocí našich kustodů," nastínil Varaďa.

Ocenění pro Kořenáře

Pro Kořenáře měl slova chvály. "Zhostil se toho velmi dobře, byť se sebezapřením. Dal to, teď po zápase se cítí v pořádku, i když zároveň také ví o tom zranění, které ho omezovalo. Tak uvidíme, jak to bude vypadat na další utkání, které náš čeká v neděli," přemítal Varaďa, jehož tým se v neděli představí poprvé doma v utkání proti Olomouci.

Zleva Tomáš Pospíšil z Litvínova, Martin Růžička z Třince, David Štich z Litvínova a brankář Litvínova Denis Godla.

Ondřej Hájek, ČTK

"Věděli jsme, že jejich brankář má problémy, bylo zřejmé, že by nestřídal jen tak. Apelovali jsme, aby hráči víc chodili do brankového prostoru, aby měl co nejvíc střel, aby musel co nejvíc jít dolů a vstávat, vycházet z brány. Apelovali jsme na to. Když se dostaneme do šancí, musíme být důraznější. Ale soupeřovi obránci mu také hodně pomáhali, zblokovali strašně moc střel," řekl domácí kouč Vladimír Országh, který rovněž prostřídal dva gólmany.

ČTK

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..