Měl být náhradník, ale přepsal rekord extraligy. Kovářovi post jedničky sedí

22. února 2011 13:38 - ČESK0 BUDĚJOVICE

Jakub Kovář se objevil v budějovické brance ve všech 52 kolech a přepsal extraligový rekord v počtu odchytaných minut. Náhradníky Hrubce a Jágra pustil mezi tyče jen na dvanáct, resp. deset minut.

 

Milan Malíček, Právo

Co říkáte na to, že jste se zapsal do historických tabulek?

Na nějaký rekord jsem vůbec nemyslel, i když hodně lidí mi ho ke konci základní části už připomínalo. Nečekal bych, že v brance vydržím tak dlouho, ale jsem rád, že se to povedlo.

Bylo těžké zvládnout přesun na post jedničky, když Turek měsíc před startem soutěže překvapivě ukončil kariéru?

Ještě v srpnu jsem předpokládal, že většinou půjde do branky Roman a já budu v tandemu připravený zaskočit. Nakonec se situace vyvinula tak, že zodpovědnost připadla na mě, s tak velkou porcí zápasů při premiérové sezóně na postu jedničky jsem ale přece jen nepočítal.

Vnímal jste velkou důvěru od trenéra Výborného?

Od začátku sezóny jsem se dostal do tempa, takže mi odchytané duely rychle naskakovaly na konto. Trenér mi pak věřil natolik, že neměl důvod mě nepostavit do zápasu, tím jsem se i celou dobu udržoval v zápasovém rytmu a díky tomu se snad povedlo udržet výkonnost na nějaké konzistentní úrovni.

Nejste ale po mimořádném zápřahu v základní části hodně unavený?

Je mi teprve dvaadvacet let a musím něco vydržet. Trochu únava znát je, ale víc než týdenní pauza před play off mi prospěje, abych trošku zregeneroval síly.

Historicky nejvytíženější gólmani
Jakub Kovář Č. Budějovice 2010/11 3136 minut
Radovan Biegl Vsetín 2003/04 3129 minut
Jiří Trvaj Vítkovice 2002/03 3085 minut
Josef Pešout, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..