Pardubice vezou ze Zlína dva body, Budějovice deklasovaly Vítkovice a sérii vyrovnaly

Výhodu domácího prostředí nedokázali ani ve druhém utkání čtvrtfinále ČP play-off Tipsport extraligy s Pardubicemi využít hokejisté Zlína a série se stěhuje do města perníku za stavu 2:0 pro Východočechy. Druhé zaváhání naopak nepovolili hokejisté Českých Budějovic, kteří vyprovodili Vítkovice debaklem 5:0 a srovnaly stav na 1:1. Obě série pokračují v pondělí.

Radost pardubických hokejistů po druhém vítězství na ledě Zlína.

Pardubičtí nastoupili na soupeře stejně jako ve čtvrtek se sebevědomím úřadujcících mistrů a už po deseti minutách vedli o dvě branky po trefách Starého a Barteka, který v nastavení rozhodl čtvrteční duel. Berani ještě v první třetině dokázali snížit gólem Finsterleho, podobný obrat jako v prvním střetnutí ale nepřišel.

Naopak. Východočeši v polovině utkání brankou Koukala opět odskočili na dvougólový rozdíl. Devět minut před koncem sice Berani opět náskok stáhli, v závěru třetí třetiny ale při hře bez brankáře inkasovali čtvrtý gól a před cestou do Pardubic mají o čem přemýšlet.

Budějovicím stačilo na pět gólů pět minut

O poznání veseleji bylo v pátek v Českých Budějovicích. Jihočeši sice čtvrteční duel také prohráli, páteční odveta jim ale vyšla nad očekávání. A k deklasování Vítkovic jim stačilo pět minut. Bezmála polovinu utkání vládli ledu oba gólmani, kouzlo vítkovického Romana Málka ale poprvé přestalo fungovat v 28. minutě, kdy otevřel skóre Šimánek a vzápětí přidal druhý gól veterán Ptáček.

Ještě studenější sprchu dostali hosté v polovině třetí třetiny, kdy se v rozmezí tří minut zapsali mezi střelce Červený, Šulc a Pšurný. Série, která s ohledem na utkání tenisového Davisova poháru v Ostravě začala na ledě horšího celku základní části, se tak stěhuje do vítkovické ČEZ Arény za nerozhodného stavu 1:1.

V sobotu odstartují prvními zápasy čtvrtfinálové série Třinec - Litvínov (17:00) a Liberec - Slavia (18:30), druhé zápasy se hrají v neděli v prohozených časech. Série Pardubice - Zlín a Vítkovice - Budějovice pokračují v pondělí.

Ve skupině o udržení je zase poslední Boleslav

Třetím z deseti kol pokračovala v pátek také skupina o 11. - 14. místo, která určí tým pro baráž. V nejhorší pozici jsou po pátku opět hokejisté Mladé Boleslavi, kteří spadli na poslední místo tabulky po prohře 0:2 na ledě Sparty. Boleslavští ztrácejí tři body na předposlední Kladno, které ukončilo tejmnou sérii čtrnácti proher v řadě a porazilo doma 3:2 Kometu Brno.

ČP play-off Tipsport extraligy – čtvrtfinále, 2. zápasy
Zlín – Pardubice 2:4on-line
Branky: 19. Finsterle, 52. Řezníček - 3. Starý, 10. Bartek, 32. Koukal, 60. Starý. Stav série: 0:2.
Č. Budějovice – Vítkovice 5:0on-line
Branky: 28. Šimánek, 29. Ptáček, 48. Červený, 50. Šulc, 51. Pšurný. Stav série: 0:1.
Skupina o 11. – 14. místo
Kladno – Kometa Brno 3:2on-line
Branky: 5. Kuchler, 10. Valský, 44. Bicek - 35. Kvapil, 42. Stehlík.
4.BK Mladá Boleslav55154531128:16736
Poznámka: Mladé Boleslavi bylo odečteno 22 a Kladnu 6 bodů za neoprávněný start hráčů.

4 : 1 Třinec - Pardubice 4 : 1 dohráno
20240426T17 : 00:00+0200