Vítkovice našly na Jihočechy klíč v přesilovkách a v sérii vedou

Hokejisté Vítkovic porazili v třetím čtvrtfinálovém utkání play off České Budějovice 3:0 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy. Taktický souboj rozhodly přesilovky, které domácím přinesly úvodní dva klíčové góly. Vítěznou branku zaznamenal v 39. minutě Ujčík. Čtvrtý zápas se v Ostravě hraje v úterý od 17:40.

Obránce Vítkovic Tomáš Voráček (vlevo) bojuje o puk s útočníkem Českých Budějovic Rudolfem Červeným.

Opatrný úvod nabídl marnou snahu Vítkovic o tlak. Hosté byli směrem dopředu přímočařejší; dlouhým pasem se několikrát dostali do brejkových situací, ale jedinou velkou příležitost si v sedmé minutě vypracovali po delším pobytu v útočném pásmu. Pšurný se ocitl sám před Málkem, avšak bekhendem minul.

Charakter zápasu se dlouho neměnil, byl to především boj o střední pásmo s minimem šancí. I tu další si vypracovali hosté: Ptáček se v 29. minutě vydal na útočný výlet, ale na Málka si nepřišel.

Domácí se prokousali jihočeskou defenzivou až v závěru druhé části a v dvojnásobné přesilovce. Třicetisekundovou hru proti třem využil Ujčík, když u nekryté tyče doklepl puk do prázdné branky a radoval se už z 51. gólu v play off. Vítkovice v sérii skórovaly po 99 minutách.

První gól vysvobodil domácí z útočného trápení. Klimek měl vzápětí na hokejce další branku, ale namířil jen do Kováře. Dřív než hosté nasadili k závěrečnému náporu, přišlo další vyloučení a s ním i druhý gól, o který se tečí na brankovišti postaral Vrána.

Třetí trefa v rozmezí deseti minut poslala Českobudějovické do kolen. Jestliže předchozí dva góly byly i dílem štěstí, v 49. minutě Malík s Ujčíkem potěšili také hokejové labužníky a Húževka po jejich parádní akci lehce přidal třetí gól.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 3. zápas:
HC Vítkovice Steel - Mountfield České Budějovice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 39. Ujčík (Káňa, Burger), 44. Vrána (Trnka, Vosátko), 49. Húževka (Ujčík, Malík). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 7758. Stav série: 2:1.
Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Punčochář, Voráček, Ovčačík, Trnka, Bartoň, Rehák - Huna, Burger, Szturc - Ujčík, Húževka, Káňa - Pohl, Vrána, Klimek - J. Sýkora, Strapáč, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.
České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Červený, Lanhgammer, Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka.