Rubriky:

Tipsport extraliga

Ujčík měl napilno. Třízápasové stopky pro hráče Litvínova a Hradce, pykají i další

24. listopadu 2020 10:10 - Praha

Disciplinární komise hokejové extraligy zastavila obránci Hradce Králové Bohumilu Jankovi a útočníkovi Litvínova Tomáši Pospíšilovi činnost na tři soutěžní zápasy za jejich fauly v nedělním vzájemném duelu. Jedno utkání si pak nezahraje forvard Zlína Bedřich Köhler.

 

HC Verva Litvínov

Jank ve 24. minutě zasáhl kolenem litvínovského Samsona Mahboda, za což mu rozhodčí udělili menší trest. Předseda disciplinárky Viktor Ujčík ale zadákovi Mountfieldu dodatečně vystavil stopku na tři zápasy a udělil pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

„Jank, který nedokázal zareagovat na úhybný manévr protihráče po odehrání puku, ho při čelně vedeném zákroku zasáhl aktivním vystrčením nohy proti směru jízdy do pravého kolene," uvedl Ujčík s tím, že Jankovi přitížilo, že byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán a Mahbod navíc po jeho faulu zápas nedohrál.

Záznam Jankova zákroku najdete zde.

Jank tak přijde o dva zápasy s Třincem a jeden se Spartou a na led se může vrátit až příští týden.

Zleva Bohumil Jank a Radek Smoleňák z Hradce Králové.

Josef Vostárek, ČTK

Ve stejném zápase obdržel útočník Litvínova Tomáš Pospíšil větší trest na pět minut a osobní trest do konce zápasu za faul loktem na královehradeckého obránce Filipa Hronka.

„Hronek nebyl v držení kotouče a zákrok byl veden zcela mimo jeho zorný úhel. Pospíšil, který si musel být vědom, že soupeř se na zákrok nemůže připravit, se bezprostředně před střetem napřímil a Hronka zasáhl ramenem do oblasti hlavy," shledal Ujčík po zhlédnutí videozáznamu. Zákrok proto překvalifikoval na zásah do hlavy nebo krku a Pospíšila potrestal vzhledem ke způsobu vedení zákroku nepodmíněným zastavením činnosti na tři soutěžní utkání.

Záznam Pospíšilova zákroku najdete zde.

Pospíšil tak musí vynechat duely s Olomoucí, Pardubicemi a Spartou.

Litvínovský útočník Tomáš Pospíšil.

HC Verva Litvínov

Třetím hráčem, kterému Ujčík zastavil činnost, je Bedřich Köhler. Útočník Zlína v nedělním utkání s Kometou vyfasoval trest na pět minut a osobní trest do konce zápasu za seknutí Petera Schneidera do slabin. Ujčík následně udělil Köhlerovi stopku na jeden zápas a finanční pokutu ve výši 10 procent hráčova platu. Nezahraje si tak v úterý na ledě Českých Budějovic.

Záznam Köhlerova zákroku najdete zde.

„Köhler ve snaze zabránit Schneiderovi získat kotouč ho nejdříve sekl směrem zdola nahoru do slabin a potom postrčil na ledovou plochu. Následně znovu zasáhl protihráčův rozkrok, přičemž zatažením hole intenzitu zákroku zvýraznil," uvedl Ujčík, jenž při vynesení verdiktu přihlédl ke způsobu vedení a intenzitě zákroku, stejně jako k tomu, že Köhler byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

Bedřich Köhler ze Zlína se raduje z gólu.

Dalibor Glück, ČTK

Za nesportovní chování uložil Ujčík pětitisícovou pokutu obránci Olomouce Janu Švrčkovi (neoprávněné verbální protesty proti uloženému trestu v pátečním utkání se Spartou) a zadákovi Liberce Ladislavu Šmídovi (teatrální gesta, pokřikování na rozhodčí a ironické tleskání na trestné lavici po uloženém trestu v nedělním duelu v Českých Budějovicích.

Oběma hráčům byl rozhodčími uložen osobní desetiminutový trest, Šmíd byl za pokračující protesty vyloučen i do konce utkání. Švrček i Šmíd byli v posledních dvou letech za podobné přestupky disciplinárně trestáni.

Ladislav Šmíd z Liberce.

Vlastimil Vacek, Právo

Napomenutím pak předseda disciplinárky potrestal za nesportovní chování zlínského Davida Šťastného (slovní protesty a teatrální odhození hole v pátečním zápase s Mladou Boleslaví) a Romana Poláka z Vítkovic (slovní výpady a teatrální gesta na trestné lavici po uloženém trestu v pátečním duelu s Českými Budějovicemi). Šťastnému byl sudími uložen za jeho jednání menší, zatímco Polákovi osobní desetiminutový trest. Žádný z obou hráčů nebyl v uplynulých dvou letech za podobné jednání disciplinárně trestán.

škv, Sport.cz

  Litvínov - Třinec dnes 17:30
20210120T17:30:00+0100
Litvínov vs. Třinec
Litvínov vs. Třinec
Litvínov
Třinec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..