Komedie! Normálně se někdo zbláznil, zuřil Hronek

25. listopadu 2020 11:29 - Hradec Králové

Když po úterní domácí porážce 0:3 s Třincem zamířil do mixzóny, aby prostřednictvím videohovoru s novináři zhodnotil duel s Oceláři, byla na něm jasně patrná frustrace. Reprezentačnímu hradeckému obránci Filipu Hronkovi se jemně řečeno moc nepozdávalo, jak utkání řídili hlavní rozhodčí Hejduk a Pilný a čároví Lučan s Kisem.

 

David Taneček, ČTK

První sporný moment přišel v 15. minutě, kdy se do úniku dostal hostující útočník Martin Růžička a forhendovým blafákem překonal brankáře Lukeše. Podle opakovaných záběrů se však zdálo, že Růžička přebíral přihrávku od Petra Vrány v ofsajdovém postavení, na což střídačka Mountfieldu hned upozorňovala.

Trenérskou výzvu si však domácí vzít nemohli. Ta se totiž, narozdíl od NHL, nedá v tuzemsku využívat při posuzování ofsajdů. Gól tedy platil, a nakonec se ukázal být jako ten rozdílový.

Martin Růžička (vpravo) z Třince překonává gólmana Hradce Štěpána Lukeše. Východočeši měli dojem, že gólu předcházel Růžičkův ofsajd.

David Taneček, ČTK

„Myslím, že rozhodl první gól. Ať si o něm udělá obrázek každý, jaký chce," utrousil evidentně rozladěný Hronek, obránce Detroitu vypomáhající před startem nové sezony NHL Hradci.

Video Růžičkova gólu najdete zde.

„Přiznám se, že jsem se snažil procpat kotouč na rozjetého Růžu. Puk se párkrát odrazil, ale já nedokážu posoudit, jestli to byl ofsajd, nebo ne. Rozhodčí tvrdil, že Růža měl jednu nohu ještě za čárou a ofsajd to nebyl. Rozhodli tak, jak rozhodli, já to moc dobře neviděl," říkal k inkriminovanému momentu Vrána.

Celý zápas rovněž ovlivnila častá vyloučení. Rozhodčí udělili celkem 21 menších trestů - dvanáct pro hráče Hradce Králové, devět třineckým hokejistům. Hra tak byla dost rozkouskovaná.

Zleva David Musil z Třince a Kelly Klíma z Hradce Králové.

David Taneček, ČTK

„Byla to komedie. Tohle jsem ještě nezažil. Nevím, jestli je dovolené něco říct, normálně se někdo úplně zbláznil. Už to nechci zažít. To, co se dneska dělo, bylo hrozný. Půlka kluků je unavená, půlka se nedostala do tempa. Na obě strany to bylo divné," nebral si servítky Hronek.

Jeho spoluhráč z obrany Richard Nedomlel naznačil, že Třinečtí někdy pádům pomáhali a rozhodčí „jim to snědl".

škv, Sport.cz

ČT sport 0:0 Sparta - Liberec 0:0 2. min
20210411T17:00:00+0200
Sparta vs. Liberec
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec
O2 Sport 3:0 Třinec - Ml. Boleslav 3:0 dohráno
20210411T14:00:00+0200
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec
Ml. Boleslav

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..