Tipsport extraliga

Domácí mizérie Motoru pokračuje. Jsme hloupej tým, zlobí se Prospal

3. prosince 2020 23:56 - České Budějovice

Ke spokojenosti měl Václav Prospal znovu daleko. Jeho svěřenci neproměnili Budvar arénu ve fontánu radosti ani na devátý pokus, padli i se Spartou a dál čekají na první extraligové vítězství na vlastním kluzišti. Ve čtvrteční předehrávce drželi českobudějovičtí hokejisté naději na úspěch jen dvacet minut.

Jan Homolka, ČTK

„V úvodu druhé třetiny jsme soupeři nabídli absolutně zbytečně přesilovku pět na tři, dostali jsme druhej gól a pak už jsme neměli vůbec šanci," posteskl si po porážce 1:5 trenér Motoru, který v utkání zužitkoval jedinou z osmi přesilovek.

Naopak v oslabení hned třikrát inkasoval a favorita o body neobral. „Soupeř vyhrál zaslouženě a byl ve všech aspektech lepší," podotkl zklamaně šéf budějovické střídačky. Jeho tým naposledy dotáhl v Pardubicích dvougólový deficit a navzdory prohře 2:3 v prodloužení na cizím ledě potřetí v řadě bodoval.

Trenér Budějovic Václav Prospal na střídačce extraligového nováčka.

Václav Pancer, ČTK

Jenže doma pokračují Jihočeši ve výsledkové bídě a Prospalovi se po dalším nezdaru nebude příjemně usínat. „Nejde o to, jakej hrajeme systém. My jsme hloupej tým, jestli budeme takhle pokračovat, nemáme absolutně žádnou šanci, abychom někoho přehráli a porazili," prohlásil.

Návrat? Horák v Budějovicích válel! Motivaci jsem měl velkou, hlásí sparťan

V sestavě stále postrádal dlouhodobé marody Indráka a Holce, nenastoupila ani nová posila do obrany Vladimír Roth. „Ještě nebyl připravenej," vysvětloval Prospal absenci třicetiletého beka, jenž loni na jaře slavil s Třincem titul.

V brance ponechal Čiliaka. Ostřílený Slovák předvedl 29 zákroků, přesto Motor neslavil a dál vymetá extraligový suterén. Další zápas ho čeká v neděli na ledě Litvínova, který má v tabulce pouze o dva body víc.

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.