Rubriky:

Tipsport extraliga

Stydím se za to, co mužstvo předvádí. Nikdo nemá nic jisté, supěl vítkovický Šimíček

4. prosince 2020 22:20 - Vítkovice

Prohráli čtvrté utkání v řadě, doma schytali hokejisté Vítkovic v posledních dvou zápasech dvanáct gólů. Když po debaklu s Českými Budějovicemi 0:7 přišla další vysoká porážka 1:5 s Pardubicemi, sportovní ředitel klubu Roman Šimíček vybouchl. „Stydím se za to, co mužstvo v posledních zápasech předvádělo. Nechci číst rozhořčené reakce fanoušků na náš výkon,“ supěl klubový ředitel.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Šimíček se vrátil do Vítkovic v létě a slíbil, že tým, který složí, se bude rvát za Vítkovice. „Proklamoval jsem, že stavíme tým, který bude bojovat srdcem, který bude, jak se říká jezdit po zadku, žrát led a bojovat o vítězství. A pokud prohrajeme, tak to bude se ctí, se zdviženou hlavou a s vědomím, že všichni pro úspěch odvedli maximum. Bohužel to se nyní neděje, což mě neuvěřitelně mrzí a rozčiluje zároveň," vyjádřil se Šimíček.

Vítkovičtí zůstali po porážce s Pardubicemi v kabině výrazně delší dobu. K novinářům přišli ve chvíli, kdy už byli spokojení Východočeši na cestě domů. „Hráči si situaci vyříkávali, pak jsme s nimi mluvili i my trenéři. Ale co padlo v kabině, to by tam mělo i zůstat," nechtěl prozrazovat téma hovorů trenér Vítkovic Mojmír Trličík. „Strašné. Pardubice hrály hokej a chtěly vyhrát. To byl ten zásadní rozdíl mezi oběma týmy," uznal špatný výkon Ostravanů útočník Jan Schleiss.

Puk po prvním hattricku půjde do taštičky. Mám tam všechny důležité góly, prozradil pardubický Mandát

Prakticky se závěrečnou sirénou zápasu s Pardubicemi začalo vedení Vítkovic mdlé výkony řešit. „Vedení klubu je rozhodnuté jednat a v případě potřeby sáhnout i k výměnám na všech postech v rámci extraligového mužstva. Ať jde o hráče, realizační tým a trenéry nevyjímaje. Nikdo nemá svou pozici nyní jistou. Situaci budeme ještě v průběhu víkendu intenzivně řešit a uvidíme, k jak razantním krokům budeme nuceni přistoupit," upozornil sportovní ředitel Šimíček.

Zleva Juraj Mikuš z Pardubic a Adam Polášek z Vítkovic.

Jaroslav Ožana, ČTK

Svou kritikou nikoho nešetřil. „Vinu na stávající situaci nesou všichni členové prvního týmu - hráči, realizační tým i trenéři. Současné výsledky, a především výkony jsou tristní a urážejí všechny, kteří fandí a podporují vítkovický hokej," řekl Šimíček a slíbil, že další nevýrazné výkony tolerovat nebude.

„Za sebe, i za nejužší vedení klubu říkám, že nám špatné výsledky, a především výkony nám nejsou lhostejné, že jsme rozhodnutí je řešit i těmi nejrazantnějšími způsoby. Vše chceme směřovat k tomu, aby bylo opravdu splněno to, co jsem já svými ústy proklamoval před začátkem této sezony," upozornil Šimíček.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

  Litvínov - Vítkovice dnes 17:00
20210126T17:00:00+0100
Litvínov vs. Vítkovice
Litvínov vs. Vítkovice
Litvínov
Vítkovice
ČT sport Plzeň - Karlovy Vary dnes 17:20
20210126T17:20:00+0100
Plzeň vs. Karlovy Vary
Plzeň vs. Karlovy Vary
Plzeň
Karlovy Vary
  Brno - Třinec dnes 18:00
20210126T18:00:00+0100
Brno vs. Třinec
Brno vs. Třinec
Brno
Třinec

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..