Živě

Hnilička si přibral roli trenéra. Náročné to bude, ale hokej je můj život, říká

19. října 2011 08:35

Parádní trenérská premiéra! Bývalý úspěšný gólman Milan Hnilička se přesunul do role kouče Mladé Boleslavi a hned při prvním zápase se v úterý radoval z výhry 4:1 nad Karlovými Vary. Zjevným vládcem střídačky byl jeho kolega Vladimír Hiadlovský, ale i Hnilička často přistupoval k hráčům a sděloval jim své postřehy.

 

Břetislav Fiala, ČTK

Na střídačce už jste několikrát byl i jako manažer, tentokrát ale poprvé v roli trenéra. Cloumala s vámi nervozita?

Neřekl bych, že jsem byl nervózní, jen tak zdravě. Věděl jsem, že to je pro nás velký zápas a kluci na něj jsou připravení. Také až na tu hrubku v úplném závěru odvedli všichni perfektní výkon.

Jak jste měli s kolegou Hiadlovským rozdělené kompetence?

Dělali jsme spolu přípravu na zápas, pak už byla většina úkolů na Vladovi. Vedl zápas, střídal, já spíš hlídal taktiku, aby kluci dodržovali systém, který jsme se snažili nastavit. Hráli jsme trochu jinak a napadali ve dvou, což se vyplatilo.

V čem se tedy změnila vaše role tím, že jste se oficiálně stal trenérem?

Jsem aktivnější, než jsem byl. Vlado si připraví veškeré materiály na zápas, pak spolu sedíme nad systémem, jak bychom chtěli hrát. Poté to společně prezentujeme hráčům. Ale koučuje Vlado, já spíš kluky udržuju v pozornosti a vypichuju, co se děje na ledě.

Michal Gulaši (vpředu) z Karlových Varů sleduje, jak mladoboleslavský David Vrbata překonává karlovarského gólmana Dušana Salfického..Michal Gulaši (vpředu) z Karlových Varů sleduje, jak mladoboleslavský David Vrbata překonává karlovarského gólmana Dušana Salfického..foto: ČTK/Břetislav Fiala

Kdo má poslední slovo nad sestavou?

Těžká otázka. (úsměv) Ale je to vždycky otázka kompromisu a spolupráce.

Tréninky povedete oba společně?

Ano, připravujeme je společně. Vlado má samozřejmě zkušenosti jako hlavní trenér, já do toho vstupuju z pozice toho, co mám za sebou a co znám ze zámoří.

Nadále jste sportovním manažerem, bude časově náročné obě pozice skloubit?

Teprve to začíná a tuším, že to bude náročnější. Ale hokej je můj život, tak mi to nevadí.

Takže jiného trenéra zatím hledat nebudete?

Momentálně nikoho nehledám, i když se to může z jakýchkoliv důvodů změnit.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..