S Kočím se rvát nechtěl. S ním by toho nikdo moc nedokázal, ušklíbl se Vašíček

19. října 2011 11:03 - PRAHA

I tohle byla jedna z otázek, které se nabízely před prvním pražským derby v letošní sezóně. Ukáže navrátilec ze zámoří David Kočí v dresu Sparty své bitkařské schopnosti? A pokud ano, najde se v táboře Slavie někdo, kdo by mu mohl alespoň částečně konkurovat? Milovníci pěstních vložek museli být na konci duelu zklamaní, Kočí se do žádných větších akcí nepouštěl. I proto, že by ve vyrovnaném klání zbytečně oslabil svůj tým.

 

Petr Hloušek, Právo

„Emoce  k hokeji patří, ale nesmí to být uměle vyvolané. Dneska žádné šarvátky nebyly, nikdo nechtěl oslabit svůj tým, aby kvůli tomu neprohrál,“ říkal obránce Slavie Jiří Vašíček, proč se pražské derby tentokrát obešlo bez jakýchkoli potyček. Právě Vašíček by se přitom kvůli svým tělesným dispozicím mohl jako jeden z mála ze sešívaných Kočímu alespoň částečně vyrovnat.

„Jenže já jsem se s ním na ledě ani nepotkal, spíš jsem si hlídal jejich rychlé a šikovné útočníky,“ přiznával. Přesto ale dobře věděl, jak urostlý hráč proti němu stojí. „Je pravda, že je velkej a budí respekt. Je to hora, větší než všichni ostatní,“ smál se.

Slávista Jiří Vašíček během derby na Spartě.Slávista Jiří Vašíček během derby se Spartou.foto: ČTK/Kateřina Šulová

Vašíčka však Kočí více než svou postavou zaujal svým výkonem. Kromě jediné chyby v první třetině působil jistým dojmem a i jeho zásluhou se slávističtí střelci neprosadili. „Co jsem měl možnost sledovat, tak chtěl hrát hokej a hrál ho velice dobře. Je to kvalitní hráč a je vidět, že v NHL nebyl jenom proto, aby se tam pral.“

Kočího start v derby pochopitelně neušel pozornosti slávistické kabiny už před zápasem. „Nějaké průpovídky o něm v šatně padaly, ale nikdo nechtěl oslabit mančaft a něco si tady dokazovat. Zvlášť ne proti němu, protože by si toho asi nikdo moc nedokázal,“ rozesmál se znovu Vašíček, který do derby nastoupil po pauze zaviněné zlomeným žebrem.

David KočíDavid Kočífoto: Právo/Milan Malíček

„Nic lepšího jsem si ke svému návratu nemohl přát. Hrálo se proti Spartě, přišli lidi. My jsme po minulém domácím zápase, ve kterém jsme dostali devět gólů, chtěli hrát z obrany a čekat na to, že jeden gól nějak dáme. Sice přišel až v nájezdech, ale je z toho vítězství nad Spartou a to se cení,“ radoval se, ačkoliv jeho žebro stále v pořádku není. „Můj zdravotní stav? nechal bych to bez komentáře.“

Jan Škvor, Sport.cz

O2 Sport 3:0 Třinec - Ml. Boleslav 3:0 dohráno
20210415T19:00:00+0200
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec vs. Ml. Boleslav
Třinec
Ml. Boleslav
ČT sport 1:2 Sparta - Liberec 1:2 dohráno
20210415T17:00:00+0200
Sparta vs. Liberec
Sparta vs. Liberec
Sparta
Liberec

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..