Slovan Bratislava a Košice by mohly hrát od příští sezóny v české extralize

23. listopadu 2011 12:19 - BRATISLAVA

Dva nejbohatší hokejové kluby na Slovensku Slovan Bratislava a Košice by mohly hrát v příštím roce českou extraligu. Podle slovenského deníku Hospodárske noviny budou o této možnosti jednat zástupci obou slovenských celků ve čtvrtek s představiteli českých extraligových klubů.

 

Peter Lazár, ČTK

Šéf české extraligy Ctibor Jech pro Hospodárske noviny řekl, že pokud budou jednání úspěšná, slovenské kluby by se mohly představit v české extralize už v příští sezóně. „Dovedeme si to představit. V této chvíli však nedokážeme říct, jak dopadnou jednání,“ uvedl Jech.

„Máme zájem hrát českou extraligu. Čím dříve, tím lépe,“ řekl generální manažer Košic Vojtech Petty. Návštěvnost na utkáních slovenské extraligy klesá. Největší slovenské kluby chtějí zaplnit diváky své moderní haly a získat nové sponzory. „České kluby jsou pro nás mimořádně zajímavé. Hráli jsme federální ligu a byly na ni výborné ohlasy,“ uvedl generální manažer Slovanu Bratislava Maroš Krajči.

Představitel Slovanu přiznal, že situace ve slovenském sportu je špatná. „Trh by byl dvojnásobně větší, což je pro nás atraktivní. Potřebujeme přilákat sponzory na něco nového,“ uvedl Krajči.

Na čtvrteční jednání klubů české extraligy zatím nepojede podle Krajčího žádný ze zástupců slovenských klubů. „Představitelé českých klubů budou možná projednávat otázku případného vstupu slovenských klubů do české extraligy, ale my tam určitě nebudeme,“ uvedl pro Sport.cz a Právo. Krajči však nepopřel, že zájem o vstup do české extraligy ze strany slovenských klubů přetrvává.

Společná liga by pomohla i slovenské reprezentaci. „Naše extraliga má kvalitu, což jsme potvrdili i vítězstvím na nedávném Německém poháru, ale chceme držet krok s elitními národními týmy,“ řekl ředitel slovenské extraligy Vladimír Paštinský.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..