Tipsport extraliga

Sparta vyhrála v Boleslavi, Budějovice neuspěly ve Varech

25. listopadu 2011 17:09 - PRAHA

Pět dalších zápasů si v pátek připsala hokejová Tipsport extraliga. Sparta se díky vítězství na ledě Mladé Boleslavi 5:2 přiblížila prvnímu Liberci na dva body, na třetí příčku se posunula Plzeň po výhře nad Kladnem 4:1. České Budějovice a Zlín naopak ztrácí, Jihočeši prohráli v Karlových Varech a Zlín neuspěl na ledě Vítkovic. V souboji posledních mistrů byl úspěšnější Třinec, který porazil Pardubice 4:2.

Radek Petrášek, ČTK

Plzeň naposledy zvítězila v západočeském derby, v pátek si poradila i s Kladnem. Nejprve domácí otevřeli skóre zápasu gólem v přesilové hře a pak se dokonce dvakrát trefili i při vlastním oslabení, což hostům definitivně zlomilo vaz. Po zranění se vrátil Tomáš Vlasák, Kladno prohrálo s Plzní popáté za sebou.

Poslední Mladá Boleslav přivítala Spartu, která předchozí klání vyhrála až po nájezdech. Tentokrát zadělala na vítězství už v úvodních minutách, když během šesti minut vstřelila dvě branky. Na začátku třetí třetiny hosté vedli už 4:1, nakonec přidali ještě jednu branku. Boleslav ze sedmi uplynulých klání vyhrála jediné, Sparta je naopak nejúspěšnějším mužstvem na venkovních hřištích.

Sparťan Mario Bližňák před gólmanem Mladé Boleslavi Jaroslavem Hüblem.Sparťan Mario Bližňák před gólmanem Mladé Boleslavi Jaroslavem Hüblem.foto: ČTK/Radek Petrášek

Zlín v posledních třech zápasech s Vítkovicemi slavil vítězství, před Petrem Leškou byl navíc zvláštní úkol: vstřelit gól a stát se členem Klubu hokejových střelců. To se mu však nepodařilo, Zlín navíc v Ostravě prohrál 1:3. Vítěznou branku vstřelil v polovině zápasu Jiří Burger, který asistoval také u třetího gólu.

Šest posledních klání mezi Karlovými Vary a Českými Budějovicemi skončilo vždy v prodloužení nebo v nájezdech. I tentokrát byl zápas hodně vyrovnaný, rozhodl se ve prospěch domácích až v závěrečných minutách. Vítězný gól Varů padl až sedm minut před koncem zásluhou Skladaného. František Ptáček se ve svém 999. zápase v extralize vítězství nedočkal.

František Ptáček z Českých Budějovic (vpravo) bojuje o puk s Michalem Mikeskou.František Ptáček z Českých Budějovic (vpravo) bojuje o puk s Michalem Mikeskou.foto: ČTK/Jan Sokol

Mistr vs. mistr. Předloňský šampión z Pardubic se utkal o body s úřadujícím králem z Třince. Domácí předtím porazili Oceláře před svými fanoušky čtyřikrát po sobě, jenže teď museli dohánět dvoubrankovou ztrátu už po prvních třech minutách. Třinec nakonec vyhrál 4:2, poslední gól vstřelila nová posila klubu Miloslav Hořava.

Hokejová Tipsport extraliga, 24. kolo:
Vítkovice - Zlín 3:1on-line
Branky: 14. Walker, 30. Burger, 37. J. Káňa - 28. Linhart.
Ml. Boleslav - Sparta 2:5on-line
Branky: 6. Bahenský, 57. Stieler - 1. Broš, 6. Foster, 22. Tenkrát, 41. Milam, 60. Ton.
Plzeň - Kladno 4:1on-line
Branky: 7. Hanzlík, 24. Duda, 30. Vlasák, 37. Kratěna - 15. Valský.
K. Vary - Č. Budějovice 3:2on-line
Branky: 10. Gründling, 47. Dej, 53. Skladaný - 28. Červený, 57. Mertl.
Pardubice - Třinec 2:4on-line
Branky: 19. Radil, 56. Starý - 3. Polanský, 3. McGregor, 38. Klimenta, 60. Hořava.
Předehráno: Liberec - Litvínov 4:1, Brno - Slavia 4:0