V repríze finále byly opět lepší Vítkovice, Sparta vyhrála derby po nájezdech

Souboj mistra z Třince s vicemistrem z Vítkovic a pražský střet Sparty se Slavií. To byly dva nejočekávanější zápasy 26. kola hokejové Tipsport extraligy. Vítkovice porazily Třinec i podruhé v této sezóně, tentokrát 3:1. Pražské derby ovládla v Holešovicích po samostatných nájezdech domácí Sparta. V úterý bylo na programu šest utkání, duel Liberce s Plzní se bude dohrávat ve středu.

Úspěšný nájezd Michala Broše rozhodl o vítězství Sparty nad Slavií.

Ani druhá repríza posledního finále play off nevyzněla v této sezóně příznivě pro mistrovský Třinec. Po porážce doma na samostatné nájezdy neuspěli Oceláři ani na ledě Vítkovic, ačkoliv od 12. minuty vedli. Už za pět minut ale Malík vyrovnal a nakonec vítězný gól zaznamenal v polovině zápasu Strapáč. Na konečných 3:1 zvyšoval sedm minut před koncem Štefanka.

České Budějovice se minimálně do zítřejší dohrávky Liberce s Plzní dostaly do první trojice v tabulce. Pomohla jim k tomu jednoznačná výhra nad Kladnem 5:2, o které domácí rozhodli čtyřmi góly ve druhé třetině. Dva góly vstřelil Milan Gulaš. Kladno tak potvrdilo, že venku patří mezi horší týmy soutěže.

Karlovy Vary roznesly Boleslav šesti góly

Karlovy Vary a Mladá Boleslav. Střet dvou mužstev, která jsou na samém dnu tabulky. Předposlední Vary dělil od čtrnácté Boleslavi jediný bod, ale domácí razantně předvedli, že chtějí výše. Ačkoliv třikrát z posledních šesti zápasů vyšli naprázdno, tentokrát nasázeli soupeři šest branek. Hattrickem se netradičně blýskl obránce David Nosek.

Brno přivítalo Zlín a oba týmy potřebovaly body, oba bojují o klíčové pozice v tabulce. Domácí o elitní desítku pro předkolo play-off a hosté zase o pozici v první šestce, která zaručuje přímý postup do vyřazovacích bojů po základní části. Úspěšnější byl nakonec Zlín, kterému k vítězství stačila jediná branka Galvase v 21. minutě. Na konci zápasu se několik hráčů pustilo do menších potyček.

Útočník Sparty Petr Ton před Johnem Simem ze Slaviefoto: Právo/Jan Handrejch

Pardubice bojovaly o body s jedenáctým Litvínovem, který po minulém souboji vyhrál nad týmem z východních Čech po samostatných nájezdech. Domácí měli před sebou jednoznačný úkol: zastavit propad, čtyřikrát v řadě nezískali ani bod. O výhře nad Litvínovem rozhodli čtyřmi góly ve druhé třetině a nakonec vyhráli 5:1. Dva góly vstřelil poprvé ve své extraligové kariéře Lukáš Nahodil.

Praha zažila druhé hokejové derby sezóny 2011/12. První vyhrála Slavia 1:0 po samostatných nájezdech a v této poslední možné fázi zápasu se rozhodovalo i  tentokrát na ledě Sparty. Vítězný nájezd proměnil Michal Broš a Sparta zvýšila náskok v čele tabulky.

Hokejová Tipsport extraliga - 26. kolo:
Vítkovice - Třinec 3:1on-line
Branky: 17. Malík, 29. Strapáč, 53. Štefanka - 12. Kohn.
Č. Budějovice - Kladno 5:2on-line
Branky: 11. a 39. Gulaš, 26. Šimánek, 26. Kotalík, 32. Martynek - 28. Kuchler, 58. Knotek.
Kometa Brno - Zlín 0:1on-line
Branka: 21. Galvas.
K. Vary - Ml. Boleslav 6:0on-line
Branky: 19., 28. a 33. Nosek, 8. Pech, 26. Mikeska, 34. Gawryletz.
Pardubice - Litvínov 5:1on-line
Branky: 39. a 46. Nahodil, 25. Kousal, 32. Kolář, 33. Radil - 41. Pojkar.
Sparta - Slavia 2:1 po sam. nájezdechon-line
Branky: 21. Milam, rozh. nájezd Broš - 59. Krenželok.