Kladenští fanoušci? Někdy jako stádo hovad, posteskl si sparťan Ton

5. prosince 2011 09:58 - KLADNO

Jsou první, ale s tímto sokem často narazí. Hokejisté Sparty prohráli s Kladnem pošesté v řadě. Tři poslední zápasy v minulé sezóně, tři v současné. Kladenští Rytíři slavili i v neděli. A zaslouženě. Hosté po porážce ukončili sérii deseti zápasů, kdy bodovali. „Spíš bych začal tím dobrým. Když budeme mít takové série při takové vyrovnanosti extraligy, tak to není špatné ze sedmadvaceti zápasů čtyřkrát prohrát bez bodu,“ našel pozitivum hned po zápase sparťanský útočník Petr Ton.

 

Zbyněk Stanislav, ČTK

Na Kladno přijel tým, který získal nejvíce bodů z cizích hřišť, mužstvo, které venku prohrálo naposledy 28. října. V neděli se výjezd z Holešovic ale nevydařil. „Je to dlouhodobá záležitost, ne dvou tří let, spíš desetiletí, ale nechceme říkat, že to je pro nás strašák,“ řekl k neúspěchům s Kladnem asistent Sparty Richard Žemlička.

Sparťané sice posledních šest klání s Rytíři nezvládli, ale ne vždy tomu tak bylo. „Jsou tu nějaké periody. Myslím, že dva roky zpátky jsme všechny čtyři zápasy vyhráli,“ připomněl Ton, který uznal porážku, ale o dalším představení Kladna má svůj názor. „Já si myslím, že příští utkání prohraje. Většinou, když se takto soupeř vyšťaví, tak nedokáže výkon za osmačtyřicet hodin zopakovat. Ale uvidíme, třeba jsem moc chytrý. Je to jen můj názor.“

Ton je nejproduktivnějším hráčem Sparty, v útoku nastupuje i s Petrem Tenkrátem, který je druhým ve sbírání bodů ve Spartě. Čtyřiatřicetiletý útočník přišel před sezónou právě do pražského klubu, domů do Kladna se nevrátil, což mu někteří fanoušci nemohou odpustit a při zápasech se dokáží projevit.

"Petr to má tady těžký"

„Já jsem nepřestoupil jako Petr letos, on to má tady těžký. Lidi by se měli nad sebou zamyslet, proč mu ubližují. S prominutím jsou někdy jako stádo hovad, když to musím říct takhle ošklivě. Mně to je líto, oni nevědí, jak to přesně bylo, jaká byla situace,“ byl zklamaný z některých kladenských příznivců Ton, který sám v tomto klubu vyrostl.

„Když je vidím na ledě, tak se mi rozsvítí žárovka, že si musím dát dvakrát větší pozor,“ přiznal kladenský obránce Libor Procházka, který s oběma sparťany hrál a v neděli vstřelil vítězný gól.

Spartu nyní čeká hájení prvního místa. Bod za ní jsou České Budějovice a Liberec. „Každá porážka mrzí, do reprezentační pauzy nás čekají tři těžké zápasy venku, los po Karjale pro nás nebyl moc štědrý. Z deseti zápasů máme osm venku,“ přiznal Ton, který se už v úterý představí právě v Liberci.

lik, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..