Šimánek si dal dodatečný dárek k šestistovce. Vyhráli jsme skoro ztracený zápas, řekl po vítězném nájezdu

5. prosince 2011 09:57 - LITVÍNOV

Ještě osmačtyřicet vteřin před koncem třetí třetiny prohrávali hokejisté Českých Budějovic v Litvínově 1:2, nakonec si odvezli dva body díky vítězství v samostatných nájezdech a v tabulce se bodově dotáhli na druhý Liberec. Vítěznou trefu zaznamenal útočník Jiří Šimánek, který při penaltovém rozstřelu dokonce dvakrát překonal gólmana Volkeho.

 

Libor Zavoral, ČTK

„Nemuseli jsme mít nic, takže to dopadlo super. I když jsme nevyužili přesilovku, měli jsme v poslední minutě tlak. Přišla střela od Ptáčka a někdo si jí srazil do domácí branky. A to nám dalo naději na nájezdy, na které jsem si věřil,“ líčil Šimánek.

„Všiml jsem si, že do prodloužení už nenastoupil litvínovský brankář Franěk, ale penalty jezdím docela často a Volke mě nepřekvapil,“ tvrdil jihočeský střelec. „Euforie a radost je snad na místě. Zachránili jsme skoro ztracený zápas,“ povídal útočník, který nedávno rozhodl nájezdy i na Spartě. „Jsem rád, že si mi při nich daří.

Takhle jsem si dal v Litvínově s odstupem malý dárek k nedávnému šestistému startu v extralize,“ glosoval Šimánek. To, že absolvoval dva nájezdy hned po sobě, ho nerozhodilo. „Naopak. Jsem na to zvyklý. Většinou chodím na třetí nájezd, a když se pokračuje, tak i na ten následující. Vážím si toho, že jsme vyhráli, protože předtím jsme s Litvínovem ztratili šest bodů,“ dodal ještě budějovický útočník.

Reakce fanoušků Litvínova na změnu trenérů hokejového mužstva během utkání proti Českým Budějovicím.Reakce fanoušků Litvínova na změnu trenérů hokejového mužstva během utkání proti Českým Budějovicím.foto: ČTK/Libor Zavoral

Litvínovský brankář Martin Volke ocenil kvality protihráče: „Šimánek to udělal dvakrát hezky. Proti jeho zakončení jsem byl bohužel bezmocný. V prodloužení jsem cítil nervozitu, protože jsem nepočítal, že půjdu do branky. Bylo tak rychlé, že jsem ani nevěděl, proč po třetí třetině odstoupil Petr Franěk.“

Zklamaný Ručinský: Bod je málo

Rozpačitý byl po zápase litvínovský kapitán Martin Ručinský: „Tři minuty před koncem třetí třetiny jsme měli šest hráčů na ledě. Ubránili jsme oslabení a vypadalo to, že získáme tři body. Máme jeden, takže je to málo. Jsme zklamaní.“

Litvínov podruhé koučovala nová trojice ve složení: vedoucí realizačního týmu Jiří Šlégr, hlavní trenér Jiří Kučera a asistent Viktor Lukeš. „Hrajeme důsledněji dozadu se třemi hráči. Soupeři nám už tolik neujíždějí do brejků, v obraně jsme se trochu zlepšili. Přitom nechceme slevit z útočného stylu. Hlavně doma je nám vlastní ofenzivní hokej. Trenéři si úlohy rozdělili, Jirka Šlégr je mezičlánkem,“ líčil Ručinský.

Litvínovští fanoušci dali najevo nespokojenost s nedávným odvoláním hlavního trenéra Vladimíra Kýhose, když před zápasem vyvěsili v„kotli“ postupně transparenty s nápisy: V první třetině nefandíme, Co se tady děje?, Amatéři ve vedení, Fanoušci nemohou nikoho propustit, 2014: HC Bubla Byos v. HC Bílinští Draci 0:8. Po přestávce pak znělo z tribun skandování „Bubla ven“ na adresu sportovního manažera litvínovského klubu.

Co na to Martin Ručinský? „Komorní atmosféra je nepříjemná. V první třetině to bylo takové mdlé. Lidi ale mají právo na to, aby vyjádřili svůj pocit. Hokej je naše práce a s reakcí publika se musíme vyrovnat. Soustředíme se na to, abychom odehráli zápasy co nejlépe. Co se děje kolem, to neovlivníme,“ uvažoval lídr Severočechů.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..