Rubriky:

Tipsport extraliga

Malér pro Pardubice! Reprezentační útočník měl pozitivní dopingový test

13. ledna 2021 14:57 - Praha

V hokejových Pardubicích snad nemůže být ani chvíli klid. Pětadvacetiletý útočník Dynama Jan Mandát měl 13. prosince po zápase v Liberci při dopingové kontrole pozitivní nález zakázané látky. Na základě oznámení Antidopingového výboru ČR rozhodl předseda disciplinární komise extraligy Viktor Ujčík o předběžném opatření – hráči, jenž v prosinci na Channel One Cupu debutoval v seniorském národním týmu, byla pozastavena činnost v soutěžích řízených Českým svazem ledního hokeje (ČSLH).

 

Luděk Peřina, ČTK

Mandát se podrobil dopingové kontrole 13. prosince loňského roku po extraligovém duelu v Liberci, který Východočeši vyhráli 2:1. Výsledek kontroly A vzorku byl pozitivní na přítomnost zakázané látky. O jakou látku šlo, není specifikováno.

„Po obdržení rozhodnutí jsme se sešli Janem Mandátem, který užití zakázané látky popřel. Na jeho požadavek bude ve specializované laboratoři v Německu přezkoumán kontrolní vzorek B. Do doby, než bude výsledek přezkoumání znám a celá situace vyřešena, se nebudeme k této věci dále vyjadřovat,“ uvedl člen představenstva HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický.

Předběžné opatření v podobě zastavení činnosti v soutěžích řízených ČSLH zůstává v platnosti do doby, než bude šetření Antidopingového výboru uzavřeno.

Klíčové podpisy pro Pardubice! Dynamo udrželo reprezentanty

Postup Ujčíka vyplývá ze Směrnice pro kontrolu a postih dopingu ve sportu v České republice, která ukládá svazům povinnost, aby po oznámení Antidopigového výboru České republiky o pozitivním výsledku kontroly sportovci s okamžitou platností pozastavily činnost.

Jihlavský odchovanec Mandát je jedním z hráčů, na kterých hodlají Pardubice v nejbližších letech stavět. I proto s ním Dynamo na začátku ledna podepsalo nový tříletý kontrakt. V aktuálním ročníku zaznamenal ve 30 zápasech devět gólů a pět asistencí, což z něj dělá sedmého nejproduktivnějšího hráče mužstva.

Podezření na řízení pod vlivem omamných látek se nepotvrdilo. Kousal zůstává v Dynamu

Není to první nepříjemnost, kterou Pardubice kvůli zakázaným látkám u svých hráčů musely v této sezoně řešit. V listopadu byl vyřazen z kádru útočník Robert Kousal, u něj se ale nakonec podezření z řízení vozidla pod vlivem omamných látek nepotvrdilo, takže účastník MS 2016 a 2018 je dál členem týmu.

V červnu 2018 policisté při kontrole odhalili kokain v těle tehdejšího obránce Dynama Petra Čáslavy. Mistr světa z roku 2010 a extraligový šampion s Pardubicemi z roku 2005 později užití kokainu přiznal a svůj čin nazval hloupostí, za kterou se omluvil.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..