Je to flink, nenechá si poradit, sepsul Prospal útočníka. Ten odchází do Plzně

27. ledna 2021 09:47 - České Budějovice/Praha
(Aktualizováno: 27. ledna 2021 11:51)

V minulé sezoně pomohl hokejovým Českým Budějovicím, v nichž hostoval z mateřské Sparty, k návratu do extraligy po sedmi letech. Jenže v aktuálním ročníku s výkony Alberta Michnáče v Motoru až taková spokojenost nepanovala. Proto se Jihočeši rozhodli dvaadvacetiletého útočníka uvolnit do Plzně, v níž bude hostovat do konce sezony.

 

www.hcmotor.cz/Josef Pavlíček

Michnáč v tomto ročníku odehrál za České Budějovice 24 duelů, v nichž si připsal pět gólů a osm asistencí. Naposledy ale nastoupil k zápasu 8. ledna při debaklu 0:7 na ledě Liberce. Od té doby ale ze sestavy vypadl a sedmkrát v řadě nenastoupil.

A hlavní kouč Jihočechů Václav Prospal si při vysvětlování důvodů Michnáčovy absence nebral servítky. V offline rozhovoru s fanoušky, jehož první část klub zveřejnil na svých oficiálních stránkách ve středu, mimo jiné uvedl.

„Albert Michnáč je flink. Je to někdo, kdo vidí hru, umí přihrát, dát gól, ale absolutně nemá zaujetí pro hru, bojí se v soubojích, nechce hrát do obrany, neumí přijmout kritiku. Na svůj věk, kdy nemá v profesionálním hokeji nic odehráno, je to paličák, který si nenechá poradit," prohlásil Prospal, jenž jako hráč získal dva tituly mistrů světa.

Trenér Václav Prospal na střídačce hokejistů Českých Budějovic.

Luděk Peřina, ČTK

„Vidím v něm ofenzivní potenciál, to bych byl hloupý tohle nepřiznat. Ale není to můj typ hráče a já se v něm velmi zklamal. Proto nehraje. Je to škoda. Když si to uvědomí a začne pracovat úplně jinak, může mít něco před sebou a vyrůst z něj extraligový hokejista," doplnil Prospal.

Uvědomit si to Michnáč, jenž v minulosti strávil tři roky v kanadské juniorské OHL a v roce 2018 reprezentoval Českou republiku na juniorském mistrovství světa, může v Plzni.

„Bylo to pro mě nečekané. Nehrál jsem asi sedm zápasů za sebou, s čímž jsem pochopitelně nebyl spokojený, protože se mi docela dařilo, když jsem prostor dostával. Pan trenér mi řekl, že větší prostor dostávat nebudu, proto jsem hledal jiný tým, kde ho dostávat budu. Když se ozvala Plzeň, byla to jasná volba," přidává Michnáč svůj pohled v rozhovoru pro oficiální stránky Plzně.

Českým Budějovicím chce dokázat, že udělaly chybu, když se jej rozhodly pustit na hostování. „Určitě chci ukázat, že jsem si ten prostor zasloužil. Co od sebe očekávám? Musím rozhodně bodovat! Je tu lepší tým, útočnější. Byl jsem až trošku překvapený, že se Plzeň ozvala. Je třetí v tabulce a já hrál v posledním týmu. Je rozhodně sympatické, jak tu pracují s mladými hráči. Těším se!" doplňuje Michnáč.

Albert Michnáč (uprostřed) v dresu Českých Budějovic.

Václav Šálek, ČTK

„Stále máme řadu zraněných, a když se naskytla možnost vzít Alberta do Plzně, využili jsme ji. Jedná se o mladého hráče s potenciálem, uvidíme ho v našem týmu do konce sezony a zjistíme, jak na tom bude. V Českých Budějovicích se dokázal prosadit, tak doufáme, že to potvrdí," vysvětluje pro klubový web Plzně její sportovní manažer Tomáš Vlasák.

Premiéru v dresu Západočechů by mohl Michnáč zažít už v pátek. Shodou okolností na ledě mateřské Sparty.

Václav Prospal o dalších hráčů Motoru:
O brankáři Marku Čiliakovi, jenž v létě přicházel jako největší posila:
Marek Čiliak se objevil na trhu a byl jedním ze tří až pěti brankářů, které jsme měli vytipované. Marek byl pro mě tehdy jasná volba číslo jedna a byl jsem pro to, aby sem přišel. Vedla mě k tomu minulost hráče, že dvakrát vyhrál extraligu. Dále zkušenost s tím, kdy jsme proti němu hráli s reprezentací, kdy jsem jako asistent mluvil s trenérem Slovenska Ramsaym, neřekl na Čila nic špatného. Věděl jsem, že nastupoval v KHL. Tyto atributy ho předurčovaly k tomu, že když přijde sem, bude náš absolutně nejlepší hráč. Proto jsem byl moc rád, že vedení se ho rozhodlo angažovat. Naprosto otevřeně ale říkám, že s jeho výkony nejsem spokojen. Doufám, že ani on sám není, ale to je otázka na něj. Jako trenér jsem si myslel, že Mára nám pomůže vyhrát pár zápasů jen tím, jaký je to gólman, Že bude nejlepším hráčem na place, nejlepším hráčem našeho týmu, protože tak je i ohodnocen. Že si to vezme na záda a bude number one goalie, na kterého jsem čekal. Zatím to nenaplňuje. Na druhou stranu věřím, že jeho přednosti se ukážou, že bude lepší a lepší a že nastanou zápasy, které pro nás ukradne. Zatím je to ale pro mě bohužel velké zklamání.
O útočníkovi Václavu Karabáčkovi, jenž za Motor hraje i esport ligu:
No, naprosto upřímně, byl jsem hodně překvapený. Na druhou stranu jsme si s Vencou ujasnili, že na takovéhle věci bude myslet jen, když nemáme zápasy. Já bych byl radši, kdyby byl takhle produktivní a takhle dobrej v klasickém hokeji na ledě než v esportu.
Zdroj: www.hcmotor.cz
škv, Sport.cz

ČT sport 4:2 Sparta - Třinec 4:2 dohráno
20210228T17:20:00+0100
Sparta vs. Třinec
Sparta vs. Třinec
Sparta
Třinec
  4:3 pp Olomouc - Karlovy Vary 4:3 pp   dohráno
20210228T17:00:00+0100
Olomouc vs. Karlovy Vary
Olomouc vs. Karlovy Vary
Olomouc
Karlovy Vary
  5:1 Pardubice - Č. Budějovice 5:1 dohráno
20210228T17:00:00+0100
Pardubice vs. Č. Budějovice
Pardubice vs. Č. Budějovice
Pardubice
Č. Budějovice
  2:1 pp Liberec - Plzeň 2:1 pp   dohráno
20210228T16:00:00+0100
Liberec vs. Plzeň
Liberec vs. Plzeň
Liberec
Plzeň
  1:4 Hradec Králové - Brno 1:4 dohráno
20210228T16:00:00+0100
Hradec Králové vs. Brno
Hradec Králové vs. Brno
Hradec Králové
Brno
  6:3 Litvínov - Ml. Boleslav 6:3 dohráno
20210228T15:30:00+0100
Litvínov vs. Ml. Boleslav
Litvínov vs. Ml. Boleslav
Litvínov
Ml. Boleslav
  4:6 Zlín - Vítkovice 4:6 dohráno
20210228T15:30:00+0100
Zlín vs. Vítkovice
Zlín vs. Vítkovice
Zlín
Vítkovice

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: