Disciplinárka uznala třinecký podnět, útočník Boleslavi se snažil ovlivnit úsudek rozhodčích

6. dubna 2021 14:14 - Praha

Finský hokejový útočník Mladé Boleslavi Joona Jääskeläinen obdržel od předsedy disciplinární komise extraligy Viktora Ujčíka pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu za nafilmovaný pád v nedělním druhém semifinálovém utkání play off na ledě Třince.

 

Petr Sznapka, ČTK

Čtyřiadvacetiletý forvard v 54. minutě duelu při hře ve čtyřech na obou stranách teatrálně upadl na led po kontaktu s kapitánem Ocelářů Petrem Vránou. Sudí Pešina s Kikou nevylučovali, Třinečtí se však k celé situaci vrátili a poslali Ujčíkovi podnět na její posouzení.

„Jääskeläinen se s cílem ovlivnit úsudek rozhodčích přidržel hole protihráče Petra Vrány, aby se následně prudkým pohybem vzad a pádem na ledovou plochu snažil vzbudit dojem, že se tak stalo v důsledku protihráčova zákroku," shledal šéf disciplinárky po prostudování videozáznamu.

Středočeši v neděli zvítězili 3:1 a srovnali stav série na 1:1 na zápasy. Třetí utkání je na programu ve středu od 19 hodin na ledě Mladé Boleslavi.

škv, Sport.cz

Časová osa: Tipsport extraliga 2020/2021

Filtr článků - Tipsport extraliga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..